Nowy członek w radiowej ekipie! Radio ZET zaadoptowało papugę z warszawskiego zoo [WIDEO]

30.05.2019 14:22

Radio ZET wsparło Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie! W odwiedziny do zoo udał się Kamil Nosel, który porozmawiał z dyrektorem Andrzejem Kruszewiczem i sprawdził, jak na adopcję zareagowała papuga kea. 

Do woliery, w której miesza m.in. radiowa papuga, Kamila Nosela poprowadził dyrektor warszawskiego zoo, dr Andrzej Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik i założyciel Azylu dla Ptaków. Specjalnie dla słuchaczy Radia ZET zdradził m.in. że kea należy do bardzo ciekawskich ptaków, który lubi zagadki i łamigłówki. 

Radio ZET adoptowało papugę z warszawskiego zoo

Kamil Nosel, wraz z pracownikami zoo, wszedł do klatki, w której mieszka kea. Papuga, choć na początku nieśmiała, po chwili zainteresowała się czerwono-niebieskim mikrofonem Radia ZET, a także... uchem naszego prezentera. Ośmieliła się nawet wskoczyć na ramię Kamila i udzielić wywiadu dla fanów Radia ZET.

Pomóż wybrać imię dla papugi Radia ZET!

Papuga dołączyła tym samym do ekipy Radia ZET! Nie ma jednak jeszcze imienia, więc poprosimy naszych słuchaczy i czytelników o pomoc. Wszystkie szczegóły znajdziecie w poniższym poście na naszym koncie na Instagramie:

Jak adoptować zwierzaka z zoo w Warszawie?

Procesem adopcji zwierząt z warszawskiego zoo zajmuje się Fundacja Panda. Każdy, kto chciałby zostać honorowym rodzicem wybranego przez siebie lokatora zoo otrzymuje m.in. honorową kartę wstępu, może uczestniczyć w spotkaniach Klubu Miłośników ZOO i zamieścić tablicę informacyjną na wybiegu zwierzęcia. Cennik poszczególnych gatunków dostępny jest na oficjalnej stronie fundacji, a chętni mogą wybierać spośród ptaków, kopytnych, drapieżnych, bezkręgowców, gadów i płazów oraz małp.  

Oceń