Patryk Vega o Kobietach Mafii: "Jako katolik, mam poczucie, że pokazywanie zła jest słuszne"

22.02.2018 15:40

Od dziś w polskich kinach można oglądać najnowszy film Patryka Vegi – „Kobiety mafii”. Tym razem reżyser znów opowiada o kobietach, ale tych naprawdę niebezpiecznych. W popołudniowej audycji Kamili Terpiał i Romana Osicy Patryk został dokładnie przepytany o swoje nowe dzieło. Zobacz wideo z rozmowy z reżyserem.

20 lutego w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Kobiety mafii” w reżyserii Patryka Vegi. W wydarzeniu wzięli udział reżyser wraz z małżonką, Katarzyną oraz odtwórcy głównych ról: Agnieszka Dygant, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke, Aleksandra Popławska, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Edyta Folwarska, Katarzyna Cerekwicka, Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Michał „Sobota” Sobolewski, Filip Guźla, Szymon Radzimierski oraz Bogusław Linda. 

Część oficjalną premiery poprowadził, występujący w epizodycznej roli w filmie, Filip Chajzer. „Kobiety mafii” – wyczekiwane dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy. Najnowsze dzieło twórcy „Pitbulla” i „Botoksu” trafi do kin 22 lutego. „Kobiety mafii” to wybuchowe, pełne odważnych scen kino sensacyjne, w którym – obok pościgów, strzelanin, intryg i napadów – nie zabraknie humoru, miłości i wielkich emocji. Zdjęcia do filmu były kręcone w Polsce, Maroku, Hiszpanii, Danii i Szwecji, a efekt finalny pokaże widzom, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety.

W programie Kamili Terpiał i Romka Osicy gośćmi były także Kobiety Mafii we własnej osobie. Zobacz wywiady z Olgą Bołądź i Julią Wieniawą

„Popołudnie z Radiem ZET” prowadzą Kamila Terpiał i Roman Osica. Od poniedziałku do piątku, między godz. 15:00 a 18:00 w programie na żywo muzyka, artyści oraz goście ze świata polityki.

Oceń