Radio ZET przekaże sześcioraczkom z Krakowa wózki dziecięce i wyprawkę w prezencie

21.05.2019 15:52

20 maja 2019 w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki - cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Z tej okazji Radio ZET zadzwoniło z gratulacjami do szczęśliwego ojca, by przekazać mu prezenty z okazji wyjątkowych narodzin.

Radio ZET przekaże sześcioraczkom z Krakowa wózki dziecięce i wyprawkę w prezencie fot. Radio Zet

To pierwsze takie narodziny w Polsce, a również bardzo rzadkie w skali świata. Według statystyk sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie, a sam poród należy do bardzo ryzykownych. Dlatego też ciąża 29-letniej mamy została rozwiązana poprzez cesarskie cięcie. Lekarze podali również, że choć dzieci są zdrowe, wciąż czeka je kilkunastotygodniowy pobyt w szpitalu. Zdradzono również imiona sześcioraczków - to Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Mela i Malwina. 

Radio ZET z prezentem dla sześcioraczków z Krakowa

Choć rodzinie będą przysługiwać pieniądze z rządowego programu 500 plus, które na pewno będą dużym ułatwieniem, Radio ZET postanowiło z okazji tak nietypowego i szczęśliwego wydarzenia dodatkowo wesprzeć szczęśliwych rodziców.

Do rodziny z Krakowa zostanie wysłana specjalna wyprawka oraz wózki dziecięce. W programie Uważam ZET na żywo Ewelina Pacyna i Damian Michałowski ogłosili nowinę ojcu sześcioraczków. Posłuchajcie, jak zareagował na wiadomość:

Wózki dla sześcioraczków z Krakowa
- - : - - / - - : - -

Ojciec dzieci przyznał, że zarówno dzieci, jak i ich mama czują się dobrze, zaś cała rodzina próbuje na razie przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości.

Oceń