Teraz gramy

Trwają zdjęcia do filmu o Zenonie Martyniuku. Mamy komentarz „Króla Disco Polo”

26.02.2019 16:32

W polskim kinie szykuje się światowa produkcja. Od kilku dni trwają zdjęcia do filmu o Zenku Martyniuku. Ewelina Pacyna i Damian Michałowski skontaktowali się z gwiazdą disco-polo, który z radością i dużym optymizmem opowiedział o trwających pracach na planie filmowym.

Trwają zdjęcia do filmu o Zenonie Martyniuku. Mamy komentarz „Króla Disco Polo” fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Zenek zapytany przez Ewelinę Pacynę o to, czy jest zadowolony z pracy aktorów, wyraźnie podkreśla – „Jestem bardzo zadowolony. Wcześniej spędziłem dużo czasu z reżyserem. Aktorzy są bardzo zdolni” – mówi z radością Martyniuk.

W dalszej części rozmowy z gwiazdą disco-polo dowiadujemy się, że w filmowej biografii o Zenku Martyniuku zobaczymy jego początki, kiedy w wieku 14 lat zaczynał od śpiewania na wiejskich zabawach – „… to wszystko będzie pięknie pokazane w filmie. Widzowie zobaczą, gdzie i jak zaczynaliśmy grając przeboje takich zespołów jak Culture Club — Karma Chameleon, czy Modern Talking” - zdradza podekscytowany.

Film o Zenonie Martyniuku polską odpowiedzią na film „Bohemian Rhapsody”?

Zenon na antenie Radia ZET zaprzecza i nie zgadza się na takie porównanie. Mówi, że namiastkę głosu Freddiego miał, ale jakieś 30 lat temu i twierdzi, że nie ma co porównywać filmu o nim z filmem o wokaliście zespołu Queen.

„Ja nad tym wszystkim trzymam rękę. Chcę, żeby powstała profesjonalna, światowa produkcja”. – kończy rozmowę z Radiem ZET Martyniuk.

Zenek Martyniuk w Radiu ZET o powstającej filmowej biografii
- - : - - / - - : - -

Kto zagra Zenka Martyniuka?

Według reporterów Super Expressu, głównego bohatera filmu biograficznego ma zagrać dwóch aktorów - Krzysztof Czeczot oraz Jakub Zając. Ten pierwszy ponoć ma wcielić się w starszego Martyniuka - czyli tego, który jest już jedną z największych gwiazd polskiej muzyki disco - polo. Kuba Zając natomiast ma zagrać Zenka, kiedy ten był nastolatkiem i zaczynał swoją muzyczną przygodę.

Krzysztofa Czeczota widzowie mogą kojarzyć z takich produkcji jak: „BrzydUla”, czy „Pitbull. Nowe porządki”. Kuba Zając natomiast może być znany widzom z filmu z 2017 roku „Najlepszy” i popularnego serialu „Belfer”.

Uważam ZET! 

Jaka jest najlepsza rzecz, która może Ci się przydarzyć po południu? Leżakowanie! A jak jesteś dorosły - to radosny powrót do domu z solidną porcją Siły Muzyki.

Nie szukaj już innego towarzysza podróży! Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie codziennie w Radiu ZET. Słyszymy się od 14:00!

Ewelina Pacyna i Damian Michałowski

Oceń