Tylko w Radiu ZET! Kortez śpiewa na żywo piosenkę Dean Martin - Let it Snow [WIDEO]

14.12.2017 15:23

Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz w czwartkowe "Popołudnie z Radiem ZET" zamienił się w wyluzowanego "śmieszka" i na antenie Radia ZET zaśpiewał na żywo dobrze znany świąteczny przebój "Let it Snow". To trzeba zobaczyć!

Kortez m.in. przebojem "Zostań" dosłownie wdarł się na polską scenę muzyczną. Jesienią wydał swój drugi studyjny album. Kortez urzeka nastrojowymi kompozycjami, świetnymi tekstami i przejmującym głosem.

Kim jest Kortez?

W 2013 roku Kortez próbował swoich sił w precastingu do programu „Must Be the Music. Tylko Muzyka” niestety nie udało mu się zakwalifikować. Jednak porażka nie podcięła mu skrzydeł. Łukasz szybko przekuł ją w sukces, a wszystko za sprawą nawiązania znajomości z Pawłem Jóźwickim, szefem Jazzboya. W niedługim czasie po nieudanej próbie zaistnienia w telewizji, Kortez podpisał profesjonalny kontrakt płytowy oraz rozpoczął współpracę z producentem i muzykiem Olkiem Świerkotem.

Nowo powstałe kompozycje były gotowe na początku 2015 roku oraz zaprezentowane dziennikarzom, pośród których znalazł się Piotr Stelmach. To za jego sprawą w radiowej Trójce eter zaczął rozgrzewać utwór Korteza zatytułowany „Zostań”.

W marcu 2015 roku w obiegu pojawiło się pierwsze Ep Korteza pod tytułem „Jazzboy Session Ep”, którego trzon stanowiły takie utwory jak: „Zostań”, „Joe” oraz „Co myślisz?”. Utwory Korteza przez długie tygodnie utrzymywały się w szczytach radiowych zestawień, coraz silniej ugruntowując jego pozycje na scenie muzycznej. We wrześniu zeszłego roku na rynku pojawił się debiutancki krążek „Bumerang” nakładem Jazzboy Records

Kortez to stosunkowo nowa, coraz jaśniej świecąca gwiazda, której rozwój muzyczny z  zainteresowaniem śledzą coraz szersze rzesze krajowych słuchaczy.

Więcej o artyście tutaj.

Oceń