Kuba Błaszczykowski w Radiu ZET m.in. o swoich trudnych początkach i smaczkach z wygranych el. do Mistrzostw Świata

15.10.2017 19:54

Kuba Błaszczykowski, na gorąco po udanych eliminacjach do Mistrzostw Świata w szczerym wywiadzie z Szymonem Majewskim. Piłkarz bardzo szczegółowo opowiedział w Radiu ZET o tym, jak wyglądały jego początki, jak rozciął nogę na swoim pierwszym treningu, równo tydzień przed komunią świętą, o tym, jak grał przebitą, sflaczałą piłką, którą w zimę, wraz ze swym bratem zostawiał na mrozie, żeby zamarzła, bo wtedy wyglądała jak napompowana. Wspomniał także o swojej drugiej matce, babci Felicji — to ona wychowywała Kubę i jest posiadaczką niezwykłego pokoju z rzeczami do podpisu dla swoich sąsiadów. W wywiadzie poruszył także piękny temat, czyli temat miłości do swojej żony. Zapraszamy do słuchania!

Pierwsze od czterech lat trafienie Kuby Błaszczykowskiego w Bundeslidze! 

W dzień emisji wywiadu (15.10 godz. 18:00-20:00) Kuba, w barwach VfL Wolfsburg zdobył bramkę na 2:2 w meczu przeciwko Bayerowi 04 Leverkusen.

Przeżywał chwile trudne, miał problemy ze zdrowiem, ale cały czas walczył i wierzył. Jakub Błaszczykowski czekał na gola w Bundeslidze prawie cztery lata. Ostatni raz do siatki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech trafił w spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen (26.10.2013) - jeszcze w barwach Borussii Dortmund. Zespół Polaka ostatecznie zremisował dzisiejsze spotkanie z Leverkusen 2:2.

Oceń