Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Radio ZET zaprasza na drugą edycję festiwalu Hej Fest! [SZCZEGÓŁY]

12.07.2017 12:51

Już w najbliższą sobotę 15 lipca w Szczawnicy rozpocznie się festiwal Hej Fest. Gwiazdami pierwszego koncertu będą Patrycja Markowska, Enej i LemON. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Radio ZET zaprasza na drugą edycję festiwalu Hej Fest! [SZCZEGÓŁY] fot. mat. pras.

Koncert otwierający tegoroczną edycję Hej Fest rozpocznie się o godz. 18:00 w Szczawnicy, na placu przy dolnej stacji kolei na Palenicę. Wybór lokalizacji jest nieprzypadkowy, gdyż Szczawnica latem jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie. W pierwszą festiwalową sobotę wystąpi Patrycja Markowska, Enej i LemON.

Szczawnica 0715_event-1280x628

Hej Fest 2017 przynosi kilka istotnych nowości w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Przede wszystkim, dwie pierwsze imprezy odbędą się w Szczawnicy i Krynicy Zdroju, a kolejne już na Gubałówce. Koncertowe dni to soboty, a od 22 lipca, oprócz gwiazd polskiej sceny, będą brać w nich udział również półfinaliści Festiwalu Supportów, którzy walczą o główną nagrodę w wysokości 40.000 złotych. Zespoły konkursowe - i tu kolejna nowość - zaprezentują się nie jak w zeszłym roku na początku, a pomiędzy występami zaproszonych artystów. Koncerty uczestników Festiwalu Supportów będą udostępniane w formie transmisji na żywo na facebookowym profilu festiwalu oraz na facebooku Radia ZET oraz Instagramie Radia ZET (Radio_ZET). 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów przebywających w Szczawnicy i okolicach w sobotę 15 lipca na plac przy dolnej stacji kolei na Palenicę. Cieszymy się z faktu, że wstęp na najbliższy, jak i na kolejny koncert w Krynicy będzie bezpłatny - dzięki wsparciu włodarzy obu miast - mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A., które są głównym sponsorem festiwalu. Hej Fest od początku miał być festiwalem innym od wszystkich, stąd i lokalizacja na szczycie Gubałówki, i połączenie z Festiwalem Supportów, którego celem jest promocja młodych, obiecujących zespołów.

Hej Fest 2016: Tak bawiliśmy się rok temu!

Zeszłoroczną edycję doceniło polskie wydanie National Geographic, które umieściło Hej Fest – jedynego reprezentanta z Polski - w elitarnej szóstce festiwali odbywających się w najbardziej zaskakujących miejscach na świecie. Nieczęsto można wziąć udział w koncercie na wysokości 1123 m n.p.m! Między czerwcem a wrześniem 2016 roku występy 18 gwiazd i 32 zespołów supportowych obejrzało ponad 34 000 osób!

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Oceń