Radio ZET zaprasza na drugą edycję festiwalu Hej Fest! [SZCZEGÓŁY]

12.07.2017 12:51

Już w najbliższą sobotę 15 lipca w Szczawnicy rozpocznie się festiwal Hej Fest. Gwiazdami pierwszego koncertu będą Patrycja Markowska, Enej i LemON. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Radio ZET zaprasza na drugą edycję festiwalu Hej Fest! [SZCZEGÓŁY] fot. mat. pras.

Koncert otwierający tegoroczną edycję Hej Fest rozpocznie się o godz. 18:00 w Szczawnicy, na placu przy dolnej stacji kolei na Palenicę. Wybór lokalizacji jest nieprzypadkowy, gdyż Szczawnica latem jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie. W pierwszą festiwalową sobotę wystąpi Patrycja Markowska, Enej i LemON.

Szczawnica 0715_event-1280x628

Hej Fest 2017 przynosi kilka istotnych nowości w stosunku do ubiegłorocznej edycji. Przede wszystkim, dwie pierwsze imprezy odbędą się w Szczawnicy i Krynicy Zdroju, a kolejne już na Gubałówce. Koncertowe dni to soboty, a od 22 lipca, oprócz gwiazd polskiej sceny, będą brać w nich udział również półfinaliści Festiwalu Supportów, którzy walczą o główną nagrodę w wysokości 40.000 złotych. Zespoły konkursowe - i tu kolejna nowość - zaprezentują się nie jak w zeszłym roku na początku, a pomiędzy występami zaproszonych artystów. Koncerty uczestników Festiwalu Supportów będą udostępniane w formie transmisji na żywo na facebookowym profilu festiwalu oraz na facebooku Radia ZET oraz Instagramie Radia ZET (Radio_ZET). 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów przebywających w Szczawnicy i okolicach w sobotę 15 lipca na plac przy dolnej stacji kolei na Palenicę. Cieszymy się z faktu, że wstęp na najbliższy, jak i na kolejny koncert w Krynicy będzie bezpłatny - dzięki wsparciu włodarzy obu miast - mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A., które są głównym sponsorem festiwalu. Hej Fest od początku miał być festiwalem innym od wszystkich, stąd i lokalizacja na szczycie Gubałówki, i połączenie z Festiwalem Supportów, którego celem jest promocja młodych, obiecujących zespołów.

Hej Fest 2016: Tak bawiliśmy się rok temu!

Zeszłoroczną edycję doceniło polskie wydanie National Geographic, które umieściło Hej Fest – jedynego reprezentanta z Polski - w elitarnej szóstce festiwali odbywających się w najbardziej zaskakujących miejscach na świecie. Nieczęsto można wziąć udział w koncercie na wysokości 1123 m n.p.m! Między czerwcem a wrześniem 2016 roku występy 18 gwiazd i 32 zespołów supportowych obejrzało ponad 34 000 osób!

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.

Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Oceń