Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tylko w Radiu ZET: ekskluzywny wywiad z Gromeem - zwycięzcą krajowych el. do Eurowizji 2018 [WIDEO]

05.03.2018 16:28

Muzyk razem z Lukasem Meijerem wzięli udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2018. Zaprezentowali stworzony wspólnie utwór "Light me up" i WYGRALI! Na gorąco po sobotnich zmaganiach o bilet do Lizbony ze zwycięzcą porozmawiał Marcin Wojciechowski. Poniższej znajdziesz zapis z całej rozmowy naszego muzycznego dziennikarza z Gromeem.

Eurowizja 2018 w maju w Portugalii będzie dla niego okazją do zaprezentowania wspólnego projektu, czyli utworu stworzonego razem z Lukasem Maijerem. Sprawdzamy informacje o artyście, czyli kim jest Gromee, czym zajmuje się na co dzień. Lecz najpierw zobaczcie teledysk do piosenki "Light me up" - piosenki, która wygrała polskie preselekcje Eurowizji 2018.

Gromee, czyli Andrzej Gromala pochodzi z Krakowa. Jest DJ-em, producentem muzycznym, autorem tekstów, a także malarzem. 40-letni artysta tworzy głównie muzykę klubową. Miał okazję występować m.in. ze Stevem Aoki, Nervo czy R3hab. Co ciekawe, był on założycielem Radia REGION. W 2013 roku otworzył własną wytwórnię fonograficzną Kingztown Music, a w 2015 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music. Występował na różnych festiwalach, m.in. Sunrise Festival czy Life Festival Oświęcim, gdzie grał m.in. przed Eltonem Johnem. Miał okazję występować także przed koncertem Mariah Carey w Krakowie w 2016 roku.

Więcej o Eurowizji i muzycznych ciekawostkach oraz aktualnościach

Wieczór z Radiem ZET! Od pon. do wt. 18:00 - 22:00

Oceń