Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

O nowym singlu, tytule kolejnej płyty, Darii Zawiałow i disco polo. Edyta Bartosiewicz w „ZET na Punkcie Muzyki” [WIDEO]

22.10.2018 20:44

Edyta Bartosiewicz była gościem sobotniego programu „ZET na Punkcie Muzyki”. W trakcie rozmowy z Marcinem Wojciechowskim opowiedziała o swoim najnowszym singlu „Lovesong”, wspólnym występie z Darią Zawiałow, a nawet muzyce disco polo. Zdradziła też, że jej kolejna płytą będzie zatytułowana „Ten moment”.

W sobotnim „ZET na Punkcie Muzyki”, który prowadzi Marcin Wojciechowski, pojawiła się Edyta Bartosiewicz. Artystka zaprezentowała swój najnowszy singiel „Lovesong”. Piosenka powstała we współpracy z Sławomirem Leniartem i Bodkiem Pezdą.

Płytą „Renovatio” zamykałam pewien okres. Teraz może zdarzyć się wszystko i „Lovesong” jest dowodem na to, że właśnie wydarzyło się wszystko — stwierdziła piosenkarka.

Edyta Bartosiewicz przyznała również, iż utwór jest zapowiedzią większego projektu. W trakcie rozmowy zdradziła, że zbliżająca się wielkim krokami, kolejna płyta artystki będzie zatytułowana „Ten moment”. Nie wiadomo na ten moment, kiedy album ujrzy światło dzienne.

Zimne podejście do aranżacji i produkcji bardzo mi odpowiada. Nawiązuje do tekstów, jakie teraz powstały. Mam wrażenie, jakbyśmy mieli się spotkać właśnie w tym momencie — powiedziała o współpracy z Leniartem i Pezdą.

Marcin Wojciechowski zapytał też o polskich artystów, na których Edyta Bartosiewicz zwróciła w ostatnim czasie uwagę. Okazuje się, że piosenkarka ma wiele dobrego do powiedzenia na temat m.in. Meli Koteluk i Darii Zawiałow. To właśnie z 26-letnią wokalistką Bartosiewicz miała okazję występować na jednej scenie.

Jest niezwykle spontaniczną, szczerą dziewczyną. Naprawdę czułam się z nią niezwykle naturalnie. Dała mi mnóstwo energii i nawet chyba nie zdawała sobie z tego sprawy — powiedziała o Darii Edyta Bartosiewicz.

W trakcie „ZET na Punkcie Muzyki” poruszano także temat niezwykle popularnej w ostatnich latach muzyki disco polo. Edyta Bartosiewicz nie ukrywała, że nie ma nic przeciwko temu gatunkowi i rozumie, dlaczego tak wiele osób chętnie tego słucha.

Jeśli są ludzie, którzy słuchają muzyki, to znaczy, że ta muzyka jest potrzebna (…) Wydaje mi się, iż jeśli ktoś chce posłuchać czegoś bardziej ambitnego, to może. Jest olbrzymi dostęp do muzyki. Wszelakiej. Nie każda musi być jednak tak mega wrażliwa. To jest nakierowane na odpowiednią sytuację, klimat. Ona ma spełniać swoją rolę w zabawowych sytuacjach. Ludzie mają nie myśleć, że mają problemy. Mają po prostu zresetować się i zabawić się — stwierdziła piosenkarka.

„ZET na Punkcie Muzyki”, czyli Marcin Wojciechowski szczerze o muzyce. Co tydzień muzyczni goście, ekskluzywne premiery, historia muzyki, konkursy, rozmowy ze Słuchaczami, podsumowanie minionego tygodnia i zapowiedzi najlepszych muzycznych wydarzeń kolejnego. Relacje z największych i najważniejszych wydarzeń, recenzje oraz konkursy z nagrodami. Dobra dawka muzyki z komentarzem. Po prostu — ZET na Punkcie Muzyki.

RadioZET.pl/PK

Oceń