Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Michał Szpak szczerze o problemie nietolerancji: "Polska musiała się do mnie przyzwyczaić" [WIDEO]

22.09.2018 20:30

Sobotnim gościem Marcina Wojciechowskiego w „ZET na Punkcie Muzyki” był Michał Szpak. Jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia oddał się rozmowie z naszym muzycznym dziennikarzem i opowiedział o nadchodzącej trasie, wypowiedział się na temat problemu nietolerancji i tego, jak Polska musiała się do niego przyzwyczaić. W rozmowie nie mogło też zabraknąć wątku nowej płyty Michała Szpaka „Dreamer”.  

W drugiej części wywiadu wokalista zapytany przez Marcina Wojciechowskiego o to, kim wypełniłby lukę na polskiej scenie muzycznej odpowiedział ze smutkiem:

"

Tej luki, którą ja bym chciał wypełnić, nie da rady wypełnić. Wydaje mi się, że Polska wciąż jest niegotowa na ludzi odważnych, kolorowych, mających zupełnie inną wrażliwość. Nie ma i nie będzie... "

Jak twierdzi Szpak, on sam musiał długo pracować na to, aby publika go zaakceptowała takim jakim jest. 

"Myślę, że Polska musiała się do mnie przyzwyczaić..."

W wywiadzie dla Radia ZET nie zabrakło wątku nowej płyty Michała "Dreamer". 

"

Ludzie, którzy znają mnie i mają do mnie ambiwalentny stosunek, po tej płycie mogą go zmienić. Tam jest zupełnie inny Michał. Rasowy. "

Michał Szpak: premiera nowej płyty Dreamer

Nowa płyta Michała Szpaka „Dreamer” ukazała się 7 września. Długo wyczekiwany album, w którego nagrywanie zaangażowało się aż 19 muzyków, wydano w dwóch zupełnie różnych odsłonach. Specjalne wydanie krążka zostało wzbogacone o nową okładkę, inną oprawę graficzną i dodatkowe utwory w wersjach live.

Album „Dreamer” promują single „Rainbow”, „King of the Season” i „Don’t Poison Your Heart”, który dobrze znają słuchacze Radia ZET. Przez wiele tygodni piosenka znajdowała się na szczycie naszej listy przebojów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Michał Szpak: Trasa koncertowa 2018

Michał Szpak rusza w trasę koncertową, która rozpoczyna się 13 października koncertem w Bydgoszczy. Będzie to trasa po największych teatrach i filharmoniach w Polsce. "Dreamer Tour" 2018!

ZET na Punkcie Muzyki, czyli Marcin Wojciechowski szczerze o muzyce.

Co tydzień w sobotę o godz. 21:00 w Radiu ZET rozpoczyna się muzyczna, autorska audycja Marcina Wojciechowskiego. A w niej: wywiady z gwiazdami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, ekskluzywne premiery, poruszające historie, konkursy, rozmowy ze Słuchaczami na żywo, muzyczne podsumowania minionego tygodnia i zapowiedzi najlepszych muzycznych wydarzeń kolejnego.

Sobota, godz. 21:00. Dobra dawka muzyki z komentarzem. Po prostu — ZET na Punkcie Muzyki.

Radio ZET/TP/PK

Oceń