Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Emocjonujące wideo z antarktycznego rejsu Katharsis II nagrane tuż po dopłynięciu do mety w tasmańskim Hobart [WIDEO]

28.04.2018 09:08

Wyprawa Katharsis II dookoła Antarktydy na południe od 60 stopnia szerokości geograficznej południowej kilka tygodni temu dobiegła końca. Za nami wiele miesięcy przygotowań, a potem 102 dni żeglugi non-stop: z Kapsztadu w RPA do Hobart w Australii, dookoła Antarktydy, najbliżej jak się tylko da najzimniejszego kontynentu Ziemi. Tą drogą i tak daleko na południe nie żeglował jeszcze nikt. To także 102 dni i nocy stałego przebywania ze sobą na morzu, w zamkniętej przestrzeni jachtu dziewięciu jakże różnych członków jednej załogi. To zmaganie z zimnem, sztormami i lodem oraz z własnymi słabościami, w tym niejednokrotnie ze strachem.

Emocjonujące wideo z antarktycznego rejsu Katharsis II nagrane tuż po dopłynięciu do mety w tasmańskim Hobart [WIDEO] fot. Katharsis II

Antarktyczna, żeglarska wyprawa Katharsis II zakończyła się sukcesem nie tylko dlatego, że osiągnęliśmy zakładany cel, ale także dlatego, że wracamy z niej jako jeden zespół ludzi, którzy nauczyli się na sobie polegać w każdych warunkach. Dotarliśmy do mety jako zgrana załoga, nawzajem siebie szanująca i dalej chcąca spędzać ze sobą czas. Każdy z nas w tak trudnym rejsie jakoś się zmienił, coś w sobie odkrył, coś przezwyciężył.

Dla Radia ZET - Mariusz Koper, kapitan Katharsis II

Oceń