Zamknij

27. urodziny spędzamy u rodziny, czyli u naszych słuchaczy [RELACJA]

Tomasz Pietrzyk
28.09.2017 13:05
27. urodziny spędzamy u rodziny, czyli u naszych słuchaczy [RELACJA]
fot. Radio ZET

28 września Radio ZET obchodzi swoje 27 urodziny - w tym roku nasze święto spędzamy w gronie najbliższych – czyli wśród Słuchaczy. W dniu urodzin odwiedzamy naszych Słuchacz w ich domach, by poprowadzić z nimi programy - będą to domy: - Rafała w Kaliszu, gdzie w gości pojedzie ekipa Poranka z Radiem ZET, w piekarni "Pita i Burka" na warszawskiej Pradze, na Suwalszczyźnie razem z rodzinką Pani Bożenki z Lenkupii, która na nasze 27. urodziny upiekła specjalny sękacz oraz w domu Moniki w Płocku, do którego zagości Marcin Wojciechowski - gospodarz Wieczoru z Radiem ZET.

Świętowanie 27. urodzin zaczęliśmy od odwiedzin pięcioosobowej rodzinki z Kalisza. Punktualnie o 5:30 obudziliśmy ich dzwonkiem do drzwi i przywitaliśmy pysznym urodzinowym tortem. 

Tuż po wspólnej kawie w Kaliszu, przenieśliśmy się na warszawską Pragę, gdzie Damian Michałowski z urodzinowym tortem dotarł do Polsko - Serbskiej piekarni "Burek i Pita".

W międzyczasie nasz reporter Tomasz Maszczyk był w domu u podopiecznej Fundacji Radia ZET, która otrzymała od niej specjalne kolano.

Z urodzinowym tortem dotarliśmy nawet na Suwalszczyznę, gdzie 27. urodziny świętowaliśmy razem z rodzinką Pani Bożenki z Lenkupii, która w ramach prezentu upiekła specjalny i bardzooo smaczny sękacz!

Urodzinowy Wieczór z Radiem ZET na żywo, prosto z Płocka poprowadził Marcin Wojciechowski. Z Zetkowym tortem zawitał do mieszkania naszej Słuchaczki Moniki, która zgłosiła swoją rodzinę na naszej stronie poprzez formularz w ogłoszonym konkursie. Dziękujemy za zaproszenie!

Grać dla Was, to czysta przyjemność. Pamiętajcie - Radio ZET i już.

27. urodziny Radia ZET

Radio ZET ma już 27 lat! Stacja zaczęła nadawać wieczorem 28 września 1990 roku jako… Radio Gazeta. Jej pomysłodawcą i założycielem był wybitny polski dziennikarz – Andrzej Woyciechowski. Była to pierwsza niezależna komercyjna rozgłośnia w Warszawie. 7 października swoją premierę będzie miała książka „Moje Radio ZET”, która jest zapisem ostatniego wywiadu-rzeki z Andrzejem Woyciechowskim.

Dokładnie 28 września 1990 r. słuchaczy Radia ZET powitał głos Rafała Korsaka. Początkowo stacja nosiła nazwę Radio Gazeta i była pierwszą komercyjną rozgłośnią w Warszawie. Nadawała na częstotliwości 67 UKF. Pomysłodawcą i założycielem radia był Andrzej Woyciechowski – wybitny dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny (współpracował z Polskim Radiem, Telewizją Polską, Radio France Internationale RF1, agencją prasową Agence France-Presse, Radiem Wolna Europa, francuskimi gazetami „Le Monde” i „Liberation”, a także Telewizją Polsat, gdzie prowadził pierwszy polski talk-show „Na każdy temat”). Wspierali go Janusz Weiss i Leszek Stafiej. Pierwsza siedziba stacji mieściła się w budynku Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy ul. Nowy Świat 49 w Warszawie. Bardzo szybko rozgłośnia zmieniła nazwę na Radio ZET.

Początkowo tworzyli ją ludzie młodzi bez doświadczenia w PRL-owskich mediach, ale ze znajomością języków obcych, a przede wszystkim pełni entuzjazmu, którym zarażał Andrzej Woyciechowski. Znaleźli się wśród nich m.in.: Andrzej Morozowski, Krzysztof Skowroński, Wojciech Jagielski, Szymon Majewski, Beata Sadowska, Robert Bernatowicz, Rafał Sławoń, Małgorzata Łaszcz, Marcin Dziedzic, Kamila Ceran, czy Doman Nowakowski.

Więcej o historii naszej stacji przeczytasz tutaj.