Zamknij

Akcja Serce Fundacji Radia ZET. Wspomóż Oliwkę, Julkę, Patryka, Antosia i Szymka. Pomaganie jest #dziecinnieproste

Tomasz Pietrzyk
22.12.2017 13:30
Akcja Serce Fundacji Radia ZET. Wspomóż Oliwkę, Julkę, Patryka, Antosia i Szymka. Pomaganie jest #dziecinnieproste
fot. Fundacja Radia ZET

22 grudnia wystartowało najważniejsze wydarzenie Fundacji Radia ZET. Pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste" rozpoczęła się zbiórka środków na pomoc dla naszych małych bohaterów wspomnianych w tytule. O samej akcji w rozmowie z Justyną Dżbik opowiedziała Aneta Lejman - szefowa Fundacji Radia ZET. Warto pomagać. 

 
 

Oliwka, Julka, Patryk, Antoś i Szymek – to mali bohaterowie świątecznej akcji charytatywnej Fundacji Radia ZET. Dzieci, które codziennie walczą: o pierwszy lub kolejny krok, o powód do uśmiechu, o mały postęp w leczeniu bądź ulgę w mozolnej terapii. To zarazem prawdziwi bohaterowie, bo nie skarżą się na swój los, lecz z wysiłkiem wykonują kolejne zalecone ćwiczenia. Wszystkich łączy jedno: do codziennego funkcjonowania potrzebują żmudnej rehabilitacji. Jej celem jest nie tylko lepsza przyszłość i być może nawet samodzielność, ale także tak prozaiczne wydawałoby się czynności, jak pomoc w oddychaniu i jedzeniu. Razem możemy im pomóc! 

Historię każdego z wyżej przedstawionych bohaterów możesz poznać klikając tutaj

A jak możesz pomóc? To bardzo proste! Wyślij SMS o treści Serce pod 7245 (koszt 2,46 zł) brutto. Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym. W imieniu Fundacji dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS-ów na rzecz potrzebujących.

O AKCJI #dziecinnieproste

Podopieczni Fundacji Radia ZET potrzebują regularnej rehabilitacji. Odpowiednie ćwiczenia i opieka wykwalifikowanych specjalistów pomoże im w wykonywaniu prostych codziennych czynności. Dlatego chcemy pomóc dzieciom, dla których zrobienie jednego kroku czy wypowiedzenie jednego słowa, będzie wielkim sukcesem. Akcja #dziecinnieproste pomoże nam zebrać potrzebne fundusze i zapewnić dzieciom rehabilitację.

Akcja #dziecinnieproste to charytatywna inicjatywa Fundacji Radia ZET, z której przychód zostanie w całości przekazany na rehabilitację dzieci. Wspierani przez zaprzyjaźnionych artystów – Tomasza Szczepanika i Kasię Kowalską zachęcamy do wpłat i pomocy potrzebującym. Na bannerach na platformie Onet.pl oraz w kampanii mailingowej pokazujemy, że zwyczajne czynności, takie jak: chodzenie, mówienie, śpiewanie są proste, ale… nie dla wszystkich. Są przecież takie dzieci, dla których każda z nich jest naprawdę trudna. 

Radio ZET pomaga jak zawsze!

Radio ZET od lat wspiera akcje charytatywne Fundacji. Dziennikarze, redaktorzy, prowadzący programy zachęcają do pomagania naszym podopiecznym. Mocno wierzymy, że i w tej akcji głosy  Agnieszki Kołodziejskiej, Tomka Florkiewicza, Mateusza Ptaszyńskiego, Marcina Sońty i innych redaktorów otworzą serca słuchaczy Radia ZET na pomaganie najbardziej potrzebującym.

W tym roku akcja antenowa #dziecinnieproste będzie trwała od 22 grudnia do 6 stycznia. W specjalnie przygotowanych materiałach rodzice chorych dzieci opowiedzą, z jakimi trudnościami muszą zmagać się każdego dnia i jak sobie z nimi radzą. Warto posłuchać i... pomóc!