Zamknij

Aktywne Lato z Radiem ZET 2019: Baw się z nami w radiowym miasteczku w Augustowie! [SZCZEGÓŁY]

Justyna Kierzkowska
21.08.2019 14:30
Aktywne Lato 2019 w Augustowie
fot. Radio ZET

Czerwone miasteczko Radia ZET znów płynie przez Podlasie, ale tym razem - w niedzielę 25 sierpnia 2019 - zacumuje w Augustowie! Zapraszamy do nas, by „kolorowy sierpień, naszym żaglem opięty, pozostał w pamięci przez długie dni!”. 

Aktywne Lato z Radiem ZET nie może ominąć miasta z ponad 460-letnią tradycją, założonego przez Zygmunta II Augusta! Augustów przyciągnął nas bazą sportów ekstremalnych oraz 350 kilometrami szlaków kajakowych, 281 kilometrami leśnych szlaków rowerowych i 400 kilometrami szlaków konnych. Miasto na północnym wschodzie Polski dzieli od granic państwowych (w linii prostej): z Białorusią – 35 km, Litwą – 37 km, Rosją – 60 km.

Augustów leży na terenie Zielonych Płuc Polski. W granicach Augustowa znajduje się w całości florystyczny rezerwat przyrody Brzozowy Grąd (na wyspie Jeziora Studzienicznego) oraz część rezerwatu przyrody Stara Ruda (przy wschodniej granicy miasta z gminą Płaska). Miasto leży też na Obszarze Chronionego Krajobrazu „Puszcza i Jeziora Augustowskie”. Augustów wchodzi w skład Pojezierza Litewskiego, nad rzeką Nettą i jest położony między siedmioma jeziorami: Necko, Białym, Rospuda Augustowska, Sajenek, Sajenko, Studzieniczne, Kalejty i Sajno. Obok miasta przepływa też  najkrótsza rzeka świata – Klonownica (wpisana do księgi Guinnessa). Augustów od wschodu, południa i północy otoczony jest Puszczą Augustowską, której większość (ponad 114 tys. ha) leży na terenie Polski.

Kanał Augustowski fo. Jadwiga Koniecko
fot. Aktywne Lato z Radiem ZET 2019 w Augustowie

Podczas Aktywnego lata z Radiem ZET w Augustowie nie zabraknie też naszych sportowych rozgrzewek, trenerskich porad, wielu konkursów i zabaw! Twórcy podlaskiego odcinka Green Velo opowiedzą też o przebiegającej tu trasie Green Velo. Obok naszego czerwonego miasteczka stanie też kapsuła 5D, w której będą wyświetlane filmy o atrakcjach regionu. Tam można będzie wybrać się w niecodzienną podróż szlakiem Green Velo. Podczas kilku minut seansu w kapsule można nie tylko zobaczyć w trój-wymiarze, ale usłyszeć i poczuć ruch, wiatr i wodę podczas przejażdżki rowerem po wybranych zakątkach 5 województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.

Do zobaczenia w Augustowie i do usłyszenia w Radiu ZET! Najbliższy przystanek Aktywnego Lata z Radiem ZET w niedzielę 25 sierpnia, od 9:00. Dla naszych słuchaczy w całej Polsce mamy też cotygodniowy konkurs. Słuchajcie uważnie Radia ZET, a możecie wygrać nowoczesną lodówkę i blender! Informacji o kolejnym przystanku akcji Aktywne Lato szukajcie też przez cały tydzień w Radiu ZET.

Romuald Kłosowski