Zamknij

Aktywne Lato z Radiem ZET 2019: Baw się z nami w radiowym miasteczku w Przemyślu! [SZCZEGÓŁY]

Ewa Skoczeń
16.08.2019 16:06
Aktywne Lato z Radiem ZET 2019: Baw się z nami w radiowym miasteczku w Przemyślu! [SZCZEGÓŁY]

Czy tak samo jak my kochacie rowery?  Jeśli tak to nie może Was zabraknąć w ten weekend w Przemyślu! Już jutro startuje tam Festiwal Rowerowy Bike Town, a w niedzielę nasze aktywne miasteczko stanie na Placu Niepodległości, skąd wspólnie będziemy przyglądać się rowerowym akrobacjom.

W ten weekend po raz szósty na ulicach zabytkowego Przemyśla odbędzie się Bike Town. Co roku na czas festiwalu okoliczne lasy i zabytkowe ulice miasta, zamieniają się w trasy wyścigów i tory do skoków, co przyciąga kilka tysięcy widzów i uczestników.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu jest Downtown Przemyśl, czyli wyścig rowerowy po miejskich ulicach. Trasa przejazdu zostanie urozmaicona różnymi przeszkodami. Odbędą się również zawody Dirt FMB World Tour. Są one zaliczane do międzynarodowego cyklu we Freeridzie FMB World Tour. Zawodnicy zawalczą o cenne nagrody pieniężne oraz punkty w klasyfikacji generalnej. Oceniani będą przez certyfikowanych w federacji sędziów. 

Zawodom z bezpiecznej odległości będzie przyglądał się Kamil Nosel. Oczywiście będzie też relacjonował dla Was spektakularne akrobacje.

Przemyśl rowery kocha cały rok. Łącznie w całym regionie istnieje ponad 6 800 kilometrów szlaków rowerowych.

Najpopularniejszym z nim jest Green Velo, który liczy tutaj ponad 450 km. W samym Przemyślu znajdziecie również specjalne trasy rowerowe, m.in. „Śladami przygód dobrego wojaka Szwejka” czy „Śladami Nadsańskich Bunkrów”.

W Przemyślu odnajdą się również zwolennicy turystyki pieszej, wodnej, sportów zimowych oraz miłośnicy historii i fortyfikacji.
W pobliżu Przemyśla czekają na „odkrycie” malownicze wzgórza i rozległe kompleksy leśne z rezerwatami przyrody. Prowadzą przez nie szlaki turystyczne. Po drodze spotkamy wiekowe świątynie i kapliczki, dwory i parki, relikty dawnej zabudowy oraz tajemnicze kopce i kurhany. Z wielu punktów widokowych roztacza się rozległa panorama Pogórzy, Gór Sanocko-Turczańskich, a nawet Bieszczadów.

Natomiast San zachęca do wypoczynku nad wodą, wędkowania i spływów kajakowych. Jego górski dopływ Wiar wytycza naturalną granicę pomiędzy Karpatami Zachodnimi i Wschodnimi.

Atrakcji dostarczy również Radio ZET. W naszym czerwonym miasteczku przy molo będziemy zachęcać Was do aktywnego spędzania czasu. Będą rowery, zawody badmintona, konkurs piłkarski, a także okazja do treningu z instruktorką fitness! Do tego moc pysznych, zdrowych koktajli oraz konkursy z nagrodami. 

Do zobaczenia w Przemyślu i do usłyszenia w Radiu ZET! Najbliższy przystanek aktywnego Lata z Radiem ZET już w niedzielę 18 sierpnia 2019, od 9:00!