Zamknij

Brytyjski boysband i walka Islandki o środowisko. Poleca Grażyna Torbicka [PODCAST]

Romek Kłosowski
21.06.2019 13:15
Brytyjski boysband i walka Islandki o środowisko. Poleca Grażyna Torbicka [PODCAST]
fot. materiały prasowe

Nie tylko o festiwalach filmowych - czyli garść propozycji Grażyny Torbickiej na lato w polskich kinach. A w kinach wkrótce - „Yesterday” oraz „Kobieta idzie na wojnę”. 

„Yesterday” to film o młodym mężczyźnie, który… budzi się w świecie, w którym nikt oprócz niego nie zna piosenek Beatlesów. Reżyserem filmu jest Brytyjczyk - Danny Boyle, twórca filmów „Trainspotting”, „Niebiańska plaża” czy „Slumdog. Milioner z ulicy”. W głównej roli - jako Jack Malik - Himesh Patel, a na ekranie także… Ed Sheeran!

„Kobieta idzie na wojnę” to z kolei islandzka propozycja. Zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu i zdobywca 10 islandzkich Oscarów. To opowieść o Halli, która wywraca system do góry nogami! Bohaterka mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla - po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór” wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla środowiska.

POSŁUCHAJ RECENZJI GRAŻYNY TORBICKIEJ:

Romuald Kłosowski