Zamknij

Słuchacze Radia ZET o deklaracji wspierającej środowisko LGBT: „To propagowanie nieprawidłowych nawyków!” , „Nie dyskryminujmy! Wspierajmy!”

Zuzanna Chowaniec
04.04.2019 23:26
Słuchacze Radia ZET o deklaracji wspierającej środowisko LGBT: „To propagowanie nieprawidłowych nawyków!” , „Nie dyskryminujmy! Wspierajm...
fot. Radio ZET

Prawdziwa burza poglądów rozpętała się w programie HALO ZET. Tematem dyskusji była wprowadzona przez miasto Warszawę deklaracja LGBT+, której celem jest wpieranie środowisk będących w mniejszości. Czy pozostałe miasta w Polsce również powinny wprowadzić taką deklarację i co Waszym zdaniem się z nią wiąże?  O to Justyna Dżbik pytała  Was w programie HALO ZET.

 

Przypomnijmy, że deklaracja LGBT+ została podpisana w lutym 2019r.  przez prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Wśród założeń znalazły się m.in. reaktywacja hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ znajdujących się  w trudnej sytuacji życiowej, wprowadzenie do szkół  edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej oraz wprowadzenie w szkołach funkcji latarnika, z którym będzie można porozmawiać o swoich wątpliwościach dotyczących orientacji seksualnej.

 

Program  HALO ZET w każdy czwartek o 21:00 w Radiu ZET.
Napisz do  nas! Czekamy pod adresem: halo@radiozet.pl