Zamknij

Dołącz do akcji „Sprzątanie Świata” z Radiem ZET

Matriał partnerski
14.09.2020 12:46
Dołącz do akcji „Sprzątanie Świata” z Radiem ZET
fot. Foto: Tomasz Góra

­­­

­­­­Jak co roku od 26 lat w trzeci weekend września w Polsce odbywa się „Sprzątanie Świata”. Po raz pierwszy akcja ta miała miejsce w Australii w 1989 roku, a w naszym kraju została zapoczątkowana 5 lat później przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz, założycielkę Fundacji Nasza Ziemia. W tym roku do tej wspaniałej inicjatywy dołącza Radio ZET, by przez wspólną zabawę ze słuchaczami szerzyć proekologiczne nawyki i zachęcać wszystkich, by dbali o naszą Planetę. Z tej okazji zapraszamy Was na ”Sprzątanie Świata z Radiem ZET , które odbędzie się 19 września na rynku w Wałbrzychu. Od godz. 11 do godz. 17 będą tam czekać na Was liczne atrakcje: konkursy, zabawy i warsztaty.

 

 

Wszystkich uczestników naszej akcji Sprzątanie Świata w Wałbrzychu zapraszamy do Eko Miasteczka , gdzie znajdziecie mnóstwo atrakcji zarówno dla małych, jak i nieco starszych fanów ekologii, m.in.:

  • Strefę Sponsora Stelli Pack – w której odwiedzający nasze maisteczko dowiedzą się,  czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady. Po wyjściu z warsztatów czekać będzie na Was koło fortuny, które pozwoli Wam sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji. Prawidłowe odpowiedzi na pytania będą nagradzane zestawami ekologicznych worków na śmieci
  • Stół multimedialny – to wyjątkowa aplikacja, dzięki której można pogłębić swoją wiedzę na temat ekologii, a także sprawdzić ją, rozwiązując interaktywne quizy. Ponieważ aplikacja ma różne stopnie trudności, to doskonała zabawa dla całej rodziny.
  • Eko rowery – dzięki którym każdy będzie mógł wytworzyć prąd przez pedałowanie na rowerze. 
  • Bramka celnościowa – w tej zabawie uczestnicy muszą wykazać się nie tylko celnym okiem, lecz także wiedzą i odpowiednio „posegregować” piłki symbolizujące odpady, wrzucając je do właściwych otworów w bramce.
  • Warsztaty „Eko czyścideł” – na których nauczycie się, jak zrobić samemu praktyczne i ekologiczne detergenty do sprzątania.
  • Mini wystawa „Coś z niczego” – na której będziecie mogli na własne oczy przekonać się, jakie cuda można przy odrobinie kreatywności zrobić z tego, co wydaje nam się bezużytecznym śmieciem.
  • „Stop SMOG Car” –  W samochodzie  znajduje się modelowy, działający system grzewczy do produkcji ciepłej wody użytkowej zasilany na miejscu energią ze słońca oraz jest tam też zamontowany czujnik zanieczyszczenia powietrza, który na bieżąco informuje użytkowników o aktualnym stanie powietrza w danym miejscu.

To jednak nie koniec atrakcji. W czasie akcji wspólnie zasadzimy także 30 drzew przy       Szkole Podstawowej nr 1  przy  ul. Limanowskiego 12. Liczba nie jest przypadkowa,           Radio ZET obchodzi bowiem w tym roku swoje 30 urodziny.

Czekamy na Was na Rynku w Wałbrzychu już 19 września od godziny 11.00

Relacji z wydarzenia możesz oczywiście posłuchać na antenie Radia ZET.

 

Partnerami akcji są: Stella Pack, Viessmann oraz miasto Wałbrzych.

belka