Zamknij

Dzień Dobry Bardzo w amerykańskim stylu!

Jan Kwietniewski
04.11.2020 09:52
Dzień Dobry Bardzo w amerykańskim stylu!

Unikatowe, amerykańskie, Dzień Dobry Bardzo! Cały świat spogląda na Stany Zjednoczone, więc w Radiu ZET przygotowaliśmy dla Was specjalny poranek. Nie musicie lecieć za ocean, by poczuć się jak w USA. Wystarczy, że włączycie Radio ZET.

Popcorn? Jeansy? Albo hamburger! Wiele rzeczy kojarzą nam się ze Stanami Zjednoczonymi. W specjalnym amerykańskim poranku w Radiu ZET przyjrzeliśmy się części z nich. W tym celu zapytaliśmy o zdanie specjalistę od zdrowego żywienia — Katarzynę Bosacką.
Agnieszkę Kołodziejską zastanawiało, jak to jest z tą słynna amerykańska przekąska kinową — popcornem. Czy może być uznany za zdrowy?

Głównie to są jednak węglowodany, ale jeśli popatrzymy na przekąski typu chipsy, batoniki itd. to popcorn z odrobiną soli jeszcze nie jest najgorszy. Na tym tle. Jeśli więc już jeść cokolwiek do chrupania w czasie filmu, to popcorn powiedzmy, że jest jednym ze zdrowszych pomysłów.

- tłumaczyła Katarzyna Bosacka w Radiu ZET.
Robert Karpowicz, korzystając z okazji, musiał dopytać o inny przysmak z USA — masło orzechowe! Skąd się wzięła miłość amerykanów do tego jedzenia? Nasz gość nie miał wątpliwości.

Cała Ameryka szaleje na punkcie przetworzonego jedzenia. Takiego, co stoi bardzo długo i nigdy się nie psuje. Tam tego typu produktów jest bardzo dużo.

- dodała ekspertka od zdrowego żywienia.
Swoje trzy grosze dorzucił jeszcze Marcin Sońta. Dopytał naszego gościa o... jajecznicę w proszku! Amerykanie kochają gotową żywność. Jaką na przykład?

W każdy przeciętnym amerykańskim sklepie można kupić jaja w kartonie. Również takie w postaci żółtka plus białka. W klasycznej jaja, tyle że rozbełtane i zamknięte w kartonie. Tak samo, jak osobno białka i oddzielnie żółtka. Mało tego, w taki sklepach osiedlowych można wejść do sklepu i kupić jajko na twardo.

- opowiadał gość Dzień Dobry Bardzo.
Słuchaj Dzień Dobry Bardzo w Radiu ZET! Od poniedziałku do piątku między 5:00, a 10:00. Zamień swój dzień w Dzień Dobry Bardzo.