Zamknij

Ekomural z okazji 30 urodziny Radia ZET wybrany [ZOBACZ ZDJĘCIE]

Tomasz Pietrzyk
18.09.2020 14:48
Ekomural z okazji 30 urodziny Radia ZET wybrany [ZOBACZ ZDJĘCIE]

Projekt Ekomurala z okazji 30 urodzin Radia ZET wybrany! Będziecie mogli podziwiać go w Warszawie przy stacji Metro Politechnika. W jego tworzeniu uczestniczyli słuchacze Radia ZET. Zobacz wybrany projekt. 

Ekomural na 30 urodziny Radia ZET 

Dokładnie 28 września 1990 roku swoje nadawanie rozpoczęła najstarsza komercyjna rozgłośnia w Warszawie i druga w Polsce. Początkowo jako Radio Gazeta, by wkrótce stać się Radiem ZET i jedną z najpopularniejszych stacji radiowych w naszym kraju. Od tego czasu minęło już blisko 30 lat. Swój jubileusz chcemy świętować wspólnie ze swoimi słuchaczami, a jednym z urodzinowych projektów jest okolicznościowy Ekomural Radia ZET. 

Założenia do projektów stworzyli sami słuchacze, którzy zostawiali podpowiedzi, co powinno się na nich znaleźć. Na podstawie ich sugestii powstały alternatywne grafiki. Do 18 września można było głosować na konkursy.radiozet.pl i decydować, który z projektów pojawi się na ścianie przy stacji Metra Politechnika. Poniżej zwycięski projekt, a uroczyste odsłonięcie Ekomurala nastąpi w dniu 30. urodzin Radia ZET, a więc 28 września.

Dlaczego Ekomural? Od lat stacja wspiera różne inicjatywy ekologiczne i promuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Przy malowaniu Ekomurala zdecydowano się na nowatorskie zastosowanie specjalnych farb antysmogowych, które filtrują powietrze i oczyszczają je z zanieczyszczeń, takich jak tlenki azotu (NOx). 1 m2 powierzchni pomalowanej taką farbą filtruje powietrze podobnie jak jedno drzewo. Będzie to jeden z pierwszych komercyjnych Ekomurali w Polsce, wykorzystujących to rozwiązanie.

Co ważne. W kolejnym etapie ekomurale Radia ZET powstaną również w innych miastach Polski. Gdzie? O tym również zdecydują słuchacze. Szczegóły wkrótce.