Jacek Rozenek szczerze o swoim udarze: Dopiero za czwartym razem dostałem skierowanie do specjalisty [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
05.09.2019 14:38
Jacek Rozenek o swoim udarze
fot. Radio ZET

W połowie maja 2019 roku Jacek Rozenek trafił do szpitala z udarem. Po kilkutygodniowym pobycie aktor znany z serialu "Barwy szczęścia" opuścił placówkę i rozpoczął rehabilitację. Teraz Rozenek słuchaczom Radia ZET opowiedział, co się z nim działo po wypadku. Zobacz poruszający wywiad Michała Figurskiego. 

 

Jacek Rozenek o swoim udarze

Jacek Rozenek 3 września 2019 roku w audycji Michała Figurskiego "NieZŁY Pacjent" opowiedział całej Polsce o swoim aktualnym stanie zdrowia i jak czuł się w trakcie oraz po wypadku.

"Zachorowałem w okolicach wigilii, miałem wysoką temperaturę, poszedłem do lekarza, który dał mi antybiotyk. I tak drugi raz, potem trzeci... dopiero za czwartym razem dostałem skierowanie do specjalisty, który uświadomił mi, że mam trakcję wyrzutową serca na poziomie 12 procent. Robiłem 10 kroków i siadałem. To był koszmar, a do 50 roku życia nie byłem nigdy w szpitalu...". 

O samym momencie wylewu aktor opowiada w powyższym wideo (25 minuta materiału). 

Warto dodać, że prowadzący program "NieZŁY Pacjent" Michał Figurski także dostał wylewu (wrzesień 2015). Dziennikarz Radia ZET przeszedł wtedy operację, po której przez dwa tygodnie był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Pełnej sprawności nie odzyskał do tej pory.

Jacek Rozenek: AKTUALNY STAN ZDROWIA

Teraz Jacek Rozenek musi przestrzegać diety. Nie ma mowy o ciężkostrawnych potrawach i alkoholu. W szpitalu aktor spotkał się z dietetykiem, od którego dostał kilka wskazówek. Aktor musi jeść dużo białka, sporo warzyw i ryb. Tłuszcze zwierzęce, mocna kawa i herbata odpadają. Jacek Rozenek chce wrócić do pracy po wakacjach i doskonale wie, że aby to się udało, musi zwolnić tempo. 

Jackowi Rozenkowi podczas rozmowy z Michałem Figurskim towarzyszył fizjoterapeuta Marcin Stelmach.