Zamknij

Jerzy Stuhr kończy 70 lat. Zadzwoniliśmy do aktora z życzeniami [POSŁUCHAJ]

Tomasz Pietrzyk
18.04.2017 13:16
Jerzy Stuhr kończy 70 lat. Zadzwoniliśmy do aktora z życzeniami [POSŁUCHAJ]
fot. Youtube.com/rafalgosciu

Jerzy Stuhr - aktor, reżyser i pedagog, odtwórca ról m.in. Filipa Mosza w "Amatorze", Lutka Danielaka w "Wodzireju", Maksa w "Seksmisji" i komisarza Ryby w "Kilerze" skończył 18 kwietnia 70 lat.

Z tej z okazji Aga i Tomek postanowili chwycić za telefon i zadzwonić do wybitnego aktora, aby osobiście pożyczyć mu wszystkiego najlepszego, a także przekazać Panu Jerzemu Wasze życzenia:

 

 

Panie Jurku! W imieniu całej redakcji Radia ZET dokładamy się do życzeń Agnieszki, Tomka i naszych słuchaczy. 100 lat! :)

Biografia Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr jest jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów polskich. W 1972 r. ukończył krakowską PWST i został zaangażowany do pracy w Teatrze Starym, z którym pozostał związany aż do 1991 r. Jerzy Stuhr jest laureatem wielu prestiżowych nagród zarówno za role sceniczne jak i filmowe.

W latach 80. występował we Włoszech i za wspaniałe opanowanie języka włoskiego i jakość interpretacji w 1982 r. otrzymał nagrodę krytyki za pracę aktora zagranicznego w Italii. Artysta jest wykładowcą w krakowskiej PWST a w latach 1991-96 był rektorem tej uczelni.

W 1994 r. Stuhr zadebiutował po drugiej stronie kamery reżyserując film "Spis cudzołożnic". Obraz spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków a także zaowocował kilkoma nagrodami. Jednak prawdziwą sławę jako reżysera przyniósł Stuhrowi zrobiony trzy lata później film "Historie miłosne". Obraz stał się przebojem polskich kin a także laureatem wielu nagród na światowych festiwalach. Od 1998 r. Jerzy Stuhr jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej przyznającej Felixy.

Źródło: filmweb.pl 

Dzień Dobry Bardzo w Radiu ZET! Od poniedziałku do piątku 6:00-10:00