Zamknij

„Jestem niepijącym freakiem i ZEN-istą. A byłem na dnie” – Robert Gonera jako „NieZŁY pacjent w Radiu ZET [PODCAST]

Romek Kłosowski
18.06.2019 22:09
„Jestem niepijącym freakiem i ZEN-istą. A byłem na dnie” – Robert Gonera jako „NieZŁY pacjent w Radiu ZET [PODCAST]
fot. R. Kłosowski / Radio ZET

O załamaniach, depresjach i o tym, że walka z uzależnieniami powinna być mierzeniem się z przyczynami, a nie tylko skutkami. O tym - ostatni w tym sezonie - „NieZŁY pacjent w Radiu ZET”. Na spotkanie z Robertem Gonerą i psychoterapeutą Maciejem Ściborem - zaprasza Michał Figurski.

 

„Każda sytuacja jest dobra, by zająć się sobą” – tak aktor Robert Gonera mówił o tym jak trafił do psychoterapeuty. O walce z pomówieniami, z alkoholem, o walce z samym sobą. Tym razem w programie Michała Figurskiego o tym, jak zauważyć załamanie nerwowe, gdzie się zgłosić i jak wyjść z depresji.

POSŁUCHAJ PROGRAMU „NIE-ZŁY PACJENT…” Z 18 CZERWCA:

 

Gośćmi programu byli:

Robert Gonera - polski aktor teatralny i filmowy, który w 1991 ukończył wrocławską filię PWST w Krakowie i w której później prowadził zajęcia warsztatowe. W tym samym roku zadebiutował w roli Motła Kamzoila w musicalu „Skrzypek na dachu” Jerry’ego Bocka, w reżyserii Jana Szurmieja - na scenie Operetki Wrocławskiej. W 1999 roku zagrał główną rolę w teledysku do utworu „Długość dźwięku samotności” zespołu Myslovitz. Występował w teatrach wrocławskich: Operetce Wrocławskiej – obecnie Teatr Muzyczny Capitol (1991–1992), Teatrze Polskim (1992–1999), Teatrze Piosenki (2005) oraz w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (2001–2004).
- wyróżnił się rolami w filmach „Dług” i „Samowolka” oraz w serialu „M jak miłość”. W latach 2008–2009 wraz z Katarzyną Glinką prowadził polską edycję teleturnieju „Fort Boyard”. Do 1994 był mężem aktorki Jolanty Fraszyńskiej, z którą ma córkę Nastazję (ur. 1990). W latach 2003–2012 jego żoną była Karolina Wolska, z którą ma synów Teodora Józefa (ur. 2004) oraz Leonarda (ur. 2008). Robert Gonera jest także aktorem dubbingowym (1999 – „Muppety z kosmosu” (Rico), 2008 – „Alone in the Dark” (Edward Carnby), 2015 – „Jak uratować mamę?” (kapitan piratów)

oraz psychoterapeuta Maciej Ścibor - psychoterapeuta psychodynamiczny (Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej / Krakowskie Centrum Psychodynamiczne; Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego / Krakowskie Centrum Psychodynamiczne; psychologia w zarządzaniu / Uniwersytet im. Adama Mickiewicza; psychosomatyka i somatopsychologia / SWPS Warszawa).

Romuald Kłosowski