Zamknij

Maciej Miecznikowski o walce z niedosłuchem: "Wydawało mi się, że słuchawki są zepsute" [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
12.09.2019 13:54
Maciej Miecznikowski o walce z niedosłuchem
fot. Radio ZET

Wszystko zaczęło się od tego, że poszedłem do sklepu muzycznego, aby wypróbować słuchawki... – znany muzyk z zespołu Leszcze wspomina dzień, w którym zorientował się, że ma problemy ze słuchem. Zobacz szczery wywiad Michała Figurskiego z Maciejem Miecznikowskim.

 

Otoskleroza: Maciej Miecznikowski o problemach ze słuchem

Maciej Miecznikowski w rozmowie z Michałem Figurskim mówił, że dla niego jako muzyka częściowa utrata słuchu stanowiła problem, nie tylko w samej pracy, ile w kooperacji i prostej, codziennej rozmowie z innymi ludźmi: Słuch muzyczny to trochę inna kwestia, wewnętrzna. Ja po prostu słyszę tonację, nie muszę mieć żadnych odsłuchów. U muzyków najgorsze jest to, że musimy komunikować się ze sobą, musimy się słyszeć. Współpracujemy też z publicznością. A jak nie słychać, co oni mówią, to jak reagować? – pytał retorycznie Maciej Miecznikowski w rozmowie z Michałem Figurskim.

Więcej o chorobie Macieja Miecznikowskiego do posłuchania w wyżej zamieszczonym materiale wideo oraz do przeczytania na stronie zdrowie.radiozet.pl.

NieZŁY Pacjent w Radiu ZET [AUDYCJA O ZDROWIU]

Od września 2019 roku do ramówki Radia ZET powraca autorska audycja o zdrowiu Michała Figurskiego. Jak mówi sam prowadzący: NieZŁY Pacjent to nie jest kolejny program o zdrowiu, w którym będziemy mówili, jak się prowadzić, by żyć 100 lat. Doskonale wiem, że nie zawsze przestrzegasz diety, nie uprawiasz regularnie sportu, nie zawsze pamiętasz o lekach i w ogóle boisz się chodzić do lekarza i nie wstydzimy się o tym mówić głośno w audycji NieZŁY Pacjent w Radiu ZET. To nie jest program, który cię wyleczy. Nie powiemy ci, jak masz zacząć żyć, za to powiemy, jak możesz skończyć

Audycja Michała Figurskiego do posłuchania w każdy wtorek po godz. 21:00 w Radiu ZET. Ponadto wszystkich dotychczasowych rozmów możesz posłuchać w aplikacji w zakładce podcasty, na podstronie programu oraz zobaczyć na naszym YouTubie.