Zamknij

Maciej "Zetmaniak" Smoliński w rozmowie z Marzeną Chełminiak o swojej miłości do ZETki [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
28.09.2017 14:36
Maciej "Zetmaniak" Smoliński w rozmowie z Marzeną Chełminiak o swojej miłości do ZETki [WIDEO]
fot. Radio ZET

Od ponad 15 lat skrzętnie nagrywa audycje, kolekcjonuję jingle i wyłapuję wpadki antenowe. Na 25. lecie Radia ZET postanowił się nimi podzielić. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Maćkiem. 

 

Maciek na co dzień zajmuje się zarządzaniem firmą z branży inżynierii mostowej. Od 12 roku życia słucha Zetki w każdym możliwym miejscu. Jego miłość do radia narodziła się, kiedy ze swoim wujem w trakcie wakacji podróżował po Polsce samochodem. Radio stało się dla niego głównym źródłem informacji. Pewnego dnia zaczął nagrywać naszą antenę. Pierwsze materiały pochodzą z 2000 roku. Maciek nagrywał je kasetach magnetofonowych. 

Parę lat później, a dokładnie w 2015 roku zaczął publikować kompilacje i materiały wspominkowe na swoim kanale w serwisie YouTube.com. Od kilku lat na nasze urodziny Maciek podsyła materiał ze zmontowanymi wpadkami i zabawnymi sytuacjami na antenie. W tym roku dodatkowo sprawił nam podwójną radość, bo osobiście zjawił się w naszej redakcji i każdemu z osobna podarował przeee pyszny, własnoręcznie wykonany pierniczek w kształcie logo Radia ZET. 

IMG_4649

W rozmowie OFF AIR powiedział, że Zetka to jego drugi dom i, że czuje ogromną wdzięczność do wszystkich pracowników, którzy przykładają się do tego, aby Radio ZET towarzyszyło mu codziennie. 

Serdecznie zapraszamy na kanał Maćka oraz jego fanpage na Facebooku.