Zamknij

Miejsca uznawane za niebezpieczne - jakie są naprawdę? [POSŁUCHAJ]

Ewa Skoczeń
28.04.2019 12:26
AFP
fot. AFP

Po zamachach bombowych na Sri Lance w "Mapie świata" przyglądaliśmy się aktualnej sytuacji. Zwłaszcza że - w obliczu gwałtownych incydentów tego typu - obraz w mediach i rzeczywistość na ulicach często mocno się różnią. "Mapa świata" o miejscach uznawanych za niebezpieczne. Jakie są naprawdę?

Kolumbia - w powszechnej świadomości funkcjonująca głównie wokół karteli narkotykowych i Pabla Escobara, a jednocześnie kraj pogodnych, uśmiechniętych ludzi, który błyskawicznie się rozwija, odbudowuje, a jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa - dziś już nie odbiega od standardu swoich sąsiadów. O aktualnej, prawdziwej twarzy Kolumbii rozmawiamy z Maciejem Wesołowskim, autorem reportażu "Cafe Macondo".

 

O różnicach między obrazami prezentowanymi przez media i rzeczywistością w krajach uznawanych za niebezpieczne rozmawiamy z Arturem Urbańskim, szefem klubu podróżników Torre, który od kilkudziesięciu lat podróżuje po krajach muzułmańskich i organizuje wyprawy w miejsca, które turyści najczęściej omijają ze strachu.

 

O sytuacji na Sri Lance na tydzień po zamachach - Paweł Szozda, na co dzień mieszkający i pracujący na wyspie.

 

"Mapa Świata" w każdą niedzielę między 10.00 a 13.00. Zaprasza Tomasz Michniewicz.