Miłość leczy rany. Katarzyna Bonda o swojej nowej książce: Głównym bohaterem jest morderca. Poznałam go osobiście" [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
03.11.2019 13:00
Miłość leczy rany. Katarzyna Bonda o swojej nowej książce
fot. Radio ZET

O tym, dlaczego nie lubi, kiedy mówi się o niej królowa polskich kryminałów i co najważniejsze — ile kryminału jest w jej najnowszym kryminale pt. „Miłość leczy rany”? Popularna i ceniona autorka powieści kryminalnych Katarzyna Bonda w szczerej rozmowie z Beatą Tadlą. Zobacz całą rozmowę.

 

„Miłość leczy rany”: Nowa książka Katarzyny Bondy

„Miłość leczy rany” to wielowątkowa powieść o miłości i zbrodni, walce i nadziei, przepełniona tajemniczością i niejednoznacznością. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohaterowie mają swoje pierwowzory w rzeczywistości. Katarzyna Bonda zaczęła zbierać materiały do książki prawie dwie dekady temu. Chciała ją napisać jeszcze przed bestsellerową tetralogią „Cztery żywioły”, ale pojawili się ludzie, którzy postanowili do tego nie dopuścić. Grożono jej rodzinie, nagabywano ją, straszono. Autorka jednak nie odpuściła i po latach wróciła do tematu.

Katarzyna Bonda o książce „Miłość leczy rany”

Myślę, że moi czytelnicy będą zadowoleni. Chciałam, żeby to było coś całkiem nowego. Po skończeniu serii o Saszy wzięłam na warsztat zupełnie inny typ postaci. „Miłość leczy rany” to trylogia przestępcza. Jej głównym bohaterem jest morderca, a historia została zbudowana na podstawie prawdziwych aktów sprawy kryminalnej. Co istotne, bohaterowie tej książki nadal żyją i spotkałam się z nimi — Katarzyna Bonda o swojej nowej książce Katarzyna Bonda.
Więcej o najnowszym dziele Bondy w materiale wideo powyżej. Rozmowy z Katarzyną Bondą możecie odsłuchać także na player.radiozet.pl w zakładce Podcasty.
Autorska audycja Beaty Tadli „To Właśnie Weekend” do posłuchania w każdą sobotę między godz. 10:00 a 13:00. Także online na player.radiozet.pl