Zamknij

"Pomoc idzie przebojem". Wspomóż podopiecznych Fundacji Radia ZET [SZCZEGÓŁY]

Tomasz Pietrzyk
04.01.2019 12:22
"Pomoc idzie przebojem". Wspomóż podopiecznych Fundacji Radia ZET [SZCZEGÓŁY]
fot. Radio ZET

22 grudnia wystartowało najważniejsze wydarzenie Fundacji Radia ZET. Pod hasłem "Pomoc idzie przebojem" rozpoczęła się zbiórka środków na pomoc dla naszych małych bohaterów, których poznasz w poniższym materiale wideo.

 

Nasi Podopieczni jak każde dzieci pomagają swoim rodzicom w przygotowaniach świątecznych. Kuba robi pierniki i je dekoruje, Miłosz ubiera choinkę, a Wiktoria wraz ze swoim bratem tworzy świąteczne ozdoby. Każde z nich pisze list do Świętego Mikołaja. Każde z nich jest inne, ale łączy je jedno – wszyscy są niepełnosprawni, wymagają specjalistycznej rehabilitacji i chcieliby być zdrowi jak ich rówieśnicy!

Nie da się przejść obojętnie obok tego ile te dzieci przeszły. Ciągła rehabilitacja, wizyty w szpitalach, operacje i zabiegi. Nawet dla dorosłego jest to wiele. Jednak nasi Podopieczni wynieśli z niepełnosprawności pewne profity, potrafili przekuć tę trudną sytuację jaką jest życie z chorobą na korzyści.

- Magda stała się otwarta i bardzo łatwo znajduje kontakt z każdym kogo poznaje.

magda

- Wiktoria nabrała motywacji, ponieważ widzi efekty swojej ciężkiej pracy.

wiktoria

- Miłosz dzięki ciągłej zmianie otoczenia między szpitalami, wyjazdami na turnusy rehabilitacyjne teraz potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i nic nie jest mu straszne!

miłosz

- Amelia mimo tak młodego wieku stała się bardzo dojrzała, wiele rozumie, zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności i wie, że tylko zaangażowanie może jej pozwolić stać się bardziej samodzielną.

- Jakub po tym jak dzięki systematycznym ćwiczeniom zaczął chodzić nabrał pewności siebie i stał się aktywny.

9M7A9723

Święta to magiczny czas kiedy otwieramy serca, dlatego liczymy na to, że słuchacze Radia Zet wyślą SMS o treści SERCE pod numer 7525. Koszt SMS-a to 6,15 zł z VAT i podarują dzieciom choć trochę magii w ich trudnej codzienności.

Pomoc-idzie-przebojem_article