Nowa oprawa dźwiękowa Radia ZET. Teraz brzmimy zupełnie inaczej [POSŁUCHAJ]

Tomasz Pietrzyk
11.05.2020 09:08
Nowa oprawa dźwiękowa Radia ZET. Teraz brzmimy zupełnie inaczej [POSŁUCHAJ]
fot. Radio ZET

Data 11 maja 2020 roku wpisuje się w nowej historii Radia ZET, które o godz. 7:00 rano wprowadziło nową oprawę dźwiękową. Posłuchaj, jak teraz brzmi Radio ZET i usłysz kultowe logo melody „Radio ZET i już” w zupełnie nowej odsłonie.

Nowa oprawa dźwiękowa Radia ZET [POSŁUCHAJ]

W związku ze zbliżającymi się 30. urodzinami Radia ZET, stacja postanowiła odświeżyć swoje brzmienie i wprowadziła nową oprawę dźwiękową, która powstała we współpracy z amerykańską firmą produkcyjną GrooveWorx.

Dotychczas jingle "Radio ZET i już" śpiewali m.in.: Anna Maria Jopek, Edyta Bartosiewicz, Kayah, Andrzej Piaseczny, Andrzej Krzywy, Grzegorz Markowski, Justyna Steczkowska czy Agnieszka Chylińska. Od poniedziałku 11 maja dołączyli do nich Lanberry - utalentowana piosenkarka młodego pokolenia, której utwory doskonale są znane słuchaczom Radia ZET oraz Patryk Skoczyński - gwiazda 6. edycji programu "The Voice of Poland" i autor niedawnego hitu "Dom". Natomiast głosu do dźwięku "Minęła właśnie..." użyczyli Aleksandra Tabiszewska - wokalistka współpracująca z takimi gwiazdami jak Zakopower, Monika Brodka, Kayah czy Bracia,l oraz Jakub Jurzyk - finalista 4. edycji talent show "X Factor" i wykonawca wielu popularnych piosenek z bajek dla dzieci.

Włącz Radio ZET już teraz i posłuchaj, jak brzmi po zmianach

Zmiana w brzmieniu objęła wszystkie pasma oraz Wiadomości Radia ZET. Nad metamorfozą brzmienia czuwali producenci dźwięku - Maciej Wrzesiński i Mateusz Mielczarek z Radia ZET oraz studio nagraniowe GrooveWorx z Los Angeles, które w latach 90. skomponowało charakterystyczne melodię linera "Radio ZET i już", wymyślonego przez Andrzeja Woyciechowskiego. Hasło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i ponadczasowych w historii polskiej radiofonii.

Nową wersję jingla "Radio ZET i już" nagrały również największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wśród nich: Grzegorz Markowski, Patrycja Markowska, Roxie Węgiel, Cleo, Beata Kozidrak, Artur Gadowski, Marcin Sójka, Piotr Cugowski, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, Igor Herbut, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder i wielu innych.

Zagłosuj

Podoba Ci się nowa oprawa dźwiękowa?

Liczba głosów:

Dodajmy, że studio produkcyjne GrooveWorx to jedno z najbardziej znanych amerykańskich studiów nagraniowych produkujących muzykę dla różnych kategorii mediów. Zostało założone przez Daina Blaira w 1996 roku. Udźwiękawia reklamy telewizyjne, kompnuje muzykę dla telewizyjnych programów rozrywkowych, trailerów filmowych, a także tworzy oprawy dźwiękowe dla stacji radiowych na całym świecie. Więcej na grooveworx.com.

Początki słynnego i kultowego "Radio ZET i już"

Pamiętam jak w 1996 roku zadzwonił telefon z warszawskiej rozgłośni z pytaniem, czy moglibyśmy skomponować dla nich nowe logo melody. Tą stacją było Radio ZET. Wybrana przez nich melodia stała się nieodzowną częścią marki i trwa do dziś. Myślę, że wierni słuchacze doskonale ją znają. Cieszymy się, że w ubiegłym roku ponowanie skontaktowali się z nami przedstawiciele stacji i mogliśmy rozpocząć prace nad stworzeniem nowej oprawy dźwiękowej, która wprowadzi rozgłośnię w nową dekadę przy wykorzystaniu tego samo, rozpoznawalne logo melody. Koledzy z Radia ZET sprawili, że cała kreatywna strona przedsięwzięcia okazała się przyjemna i przyniosła mnóstwo satysfakcji. Mamy nadzieję, że słuchacze będą tak samo podekscytowani nowymi jinglami Radia ZET, jak my jesteśmy - wspomina Dain Blair, szef amerykańskiego GrooveWorx.

W sesji nagraniowej do nowej oprawy dźwiękowej, oprócz polskich artystów, wzięli udział muzycy współpracujący z największymi światowymi gwiazdami muzyki (m.in.: Billy Idolem, Simple Minds, Michaelem Buble, Blink 182, Jamesem Bluntem, czy Celine Dion), w tym: Mark Schulman (perkusja), Dan Lutz (gitara basowa), Roger Manning Jr (klawisze) i Jonathan Berry (gitara). Producentem dźwięku był Gerhard Joost, który na swoim koncie ma współpracę m.in. z Silk, Michaelem Jacksonem, Timabalandem, Steviem Wonderem czy Stevem Perrym (Aerosmith).