Rafał Bryndal i Edyta Jungowska ponownie w Radiu ZET [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
29.09.2017 13:24
Rafał Bryndal i Edyta Jungowska ponownie w Radiu ZET [WIDEO]
fot. Radio ZET

Edyta Jungowska i Rafał Bryndal ponownie zasiedli przed mikrofonami w studiu Radia ZET. Na specjalne, urodzinowe zaproszenie od Justyny Dżbik i Romka Osicy wpadli na Żurawią 8 na degustacje urodzinowego tortu. Pamiętacie Rozmowy Rolowane? 

 
 

Kto łączy Rafała Sławonia, Martę Lipińską, Edytę Jungowską i Borysa Szyca? Rafał Bryndal oczywiście! To oni z nim przez 10 lat rolowali swoich gości. „Rozmowy rolowane” bez skrupułów wykorzystywały wyrwane z kontekstu wypowiedzi polityków, muzyków, dziennikarzy i znanych osób, przez co uzyskiwały humorystyczny (a niekiedy wręcz prześmiewczy) wizerunek rozmówcy. Posłuchajcie kilku wspomnieniowych odcinków jednego z moich ulubionych programów Radia ZET.

Program składał się z wybranych fragmentów wypowiedzi osoby publicznej (często polityka), uzupełnionych komentarzem, w taki sposób, aby sprawiały wrażenie wywiadu lub rozmowy.

Pierwsza audycja, wyemitowana w 1998 roku, była prowadzona przez Rafał Bryndala i Rafała Sławonia. W późniejszym czasie Bryndalowi towarzyszyli kolejno: Marta Lipińska, Edyta Jungowska i Borys Szyc. Emisję audycji przerwano jesienią 2006 na pół roku. Ostatecznie program znikł z anteny we wrześniu 2008.