Zamknij

Roksana Węgiel mogła nie wygrać Eurowizji? "Nie zawsze chciałam śpiewać" [WIDEO]

Justyna Kierzkowska
03.06.2019 19:46
Roksana Węgiel mogła nie wygrać Eurowizji? "Nie zawsze chciałam śpiewać" [WIDEO]
fot. Roksana Węgiel w Radiu ZET

15-letnia zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odwiedziła studio Radia ZET i w programie To Właśnie Weekend Beaty Tadli zdradziła, czy nie żałuje szybkiej kariery i w jaki sposób godzi reklamy, koncerty, naukę i zwyczajne życie nastolatki. 

Popularność Roksany Węgiel rośnie dosłownie z dnia na dzień. Po utworze "Anyone I Want To Be", który okazał się wielkim hitem, w połowie kwietnia 2019 artystka zaprezentowała kolejny singiel i teledysk - "Lay Low" - promujący jej debiutancki album. Singiel trafił m.in. na globalną listę TIDALa, zaś płyta trafi na sklepowe półki już 7 czerwca 2019 i znajdą się na niej m.in. single „Obiecuję” oraz „Żyj”. Piosenkarka może się też poszczycić wyjątkowo zaangażowaną grupą fanów znanych jako "Węgielki Roxie".

 

Roxie miała też okazję udzielić wywiadu na temat swojego zwycięstwa w Mińsku podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbył się w dniach 14-16 maja 2019 w stolicy Izraela, Tel Awiwie. Spotkała się także z reprezentantkami Polski, zespołem Tulia i wspólnie z piosenkarkami zaśpiewała ich hit "Pali się". 

Roksana Węgiel w Radiu ZET: Jeszcze kilka lat zostało mi do dorosłości

Po rozmowie dotyczącej wygranej Eurowizji dla Dzieci, która odbyła się w połowie grudnia 2018 w programie ZET na punkcie muzyki, piosenkarka ponownie pojawiła się w studiu Radia ZET. Tym razem Beata Tadla zapytała Roksanę Węgiel m.in. o to, czy nie boi się, że z powodu tak szybkiej kariery przegapi coś z dziecięcych lat, oraz czy piosenka "Anyone I Want To Be" jest też trochę o niej samej. 

Młoda artystka dodała również, że zarówno nauczyciele, jak i rówieśnicy bardzo mocno ją wspierają. Przyznała jednak, że nie jest łatwo - uczęszcza do VIII klasy i często zabiera książki i prace domowe do samochodu, którym odwożona jest na swoje koncerty.