Zamknij

Rowerowe miesiące w Radiu ZET. Rozdaliśmy kilkaset rowerów!

Jan Kwietniewski
01.06.2021 12:27
Rowerowe miesiące w Radiu ZET. Rozdaliśmy kilkaset rowerów!
fot. ---

Przez cały kwiecień i maj w Radiu ZET trwał najpierw Rowerowy Kwiecień, a potem Rowerowy Maj. Rozdawaliśmy Wam robione na zamówienie rowery oraz zachęcaliśmy, by wsiąść na jednoślad i zacząć odkrywać świat. Teraz czas na podsumowania.

Pierwszego kwietnia, całkiem na poważnie, ruszyliśmy z naszą rowerową akcją. Mieliśmy dla Was setki rowerów. W tym roku wszystkie zostały zrobione na nasze wyraźne zamówienie. Tak wyglądające dwa kółka można było dostać tylko od nas. Mechanizm był prosty. Słuchaliście Radia ZET i na dźwięk dzwonka wybieraliście numer 321 321 321. Kto dodzwonił się pierwszy, ten wygrywał rower.

Rowerowy Kwiecień, potem Rowerowy Maj

Wszystko zaczęło się w kwietniu. Podobnie, jak rok wcześniej, postanowiliśmy, że w Radiu ZET zaczną rządzić rowery. Ruszył Rowerowy Kwiecień. Pod koniec miesiąca bawiliśmy się tak dobrze, że… postanowiliśmy, że to nie będzie koniec! Ruszyliśmy z Rowerowym Majem. Zasady były te same, ale do wygrania było jeszcze więcej rowerów! Dlaczego?

Rowerowe wyzwanie Radia ZET. Pierwsza i druga edycja.

Można było wygrać jeszcze więcej jednośladów, ponieważ w trakcie Rowerowego Maja rozdawaliśmy je również w ramach Rowerowego wyzwania Radia ZET. Głównie to odróżniało pierwszą edycję wyzwania od drugiej. W pierwszej nie wygrywało się dwóch kółek, ale w drugiej już tak.

Podsumowanie rowerowych akcji w Radiu ZET. Trochę liczb.

Na koniec pokażmy, jak to wyglądało w liczbach i nie tylko. Czas na garść statystyk. Na szczególną uwagę zasługuje jedno starsze małżeństwo. Wytrwale jeździli razem na rowerach. W pewnym momencie przejechali w ciągu zaledwie jednego dnia, aż 257 kilometrów! To niewiele mniej niż odległość miedzy Warszawą, a Krakowem! Łącznie wszyscy uczestnicy, w ramach Rowerowego wyzwania Radia ZET, pokonali w przybliżeniu 400 000 kilometrów! To ponad 10 razy tyle, ile wynosi linia brzegowa całego naszego kontytentu. Przez dwa miesiące rozdaliśmy Wam łącznie 245 owerów. Dziękujemy, że byliście z nami i do usłyszenia w Radiu ZET!