Zamknij

Ruszył cykl koncertów pod hasłem "Krynica Źródłem Kultury". Wygraj bilety w Radiu ZET [SZCZEGÓŁY]

Tomasz Pietrzyk
15.01.2018 16:19
Ruszył cykl koncertów pod hasłem "Krynica Źródłem Kultury". Wygraj bilety w Radiu ZET [SZCZEGÓŁY]
fot. Grzegorz Korzec

13 stycznia rozpoczęła się czwarta edycja wyjątkowego wydarzenia, jakim jest cykl koncertowy Krynica Źródłem Kultury. Tegoroczna odsłona przyniesie 13 wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju. Wśród zaproszonych artystów znajdują się między innymi: Bajm, Chylińska, Kult, Perfect czy Dżem. Bilety na koncerty możesz zgarnąć na naszej antenie.

Gwiazdą inaugurującego, sobotniego koncertu był zespół Zakopower. Podczas niemal półtoragodzinnego koncertu, zespół zagrał swoje największe przeboje. Pojawiły się między innymi „Zbuntowany anioł”, „Tata”, „Było minęło”, „Tak ma być” i „Kropla”, a także wyczekiwane „Boso”, „Kiebyś ty” i „Galop”. Koncert zakończyła tradycyjna kolęda odegrana w góralskim stylu - „Mędrcy świata, monarchowie”

Bilety na pozostałe koncerty możesz wygrać słuchając wieczornej audycji Marcina Wojciechowskiego (poniedziałek - piątek od 18:00 do 22:00). 

krynica 2018_plakat_preview
 

Po raz kolejny koncertom w Krynicy towarzyszyć będą półfinałowe zmagania uczestników Festiwalu Supportów, którego zadaniem jest wyłonienie najciekawszych zespołów młodego pokolenia. 

Dotychczas, w ramach poprzednich trzech edycji, w czasie 18 koncertowych tygodni odbyło się 55 wydarzeń kulturalnych, na których wystąpiło 40 topowych, polskich artystów oraz zespołów supportowych. To aż 260 godzin muzyki na żywo! 

Krynica Zdrój to najsłynniejsze uzdrowisko w Polsce. Rocznie odwiedzana jest przez ponad milion turystów, z czego aż 200.000 tylko w czasie samych ferii zimowych. Odrestaurowana Pijalnia Główna to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w mieście.

Szczegółową relacje z pierwszego koncertu znajdziesz klikając tutaj.