Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Serce pod choinkę od Natalii Szroeder, Rafała Brzozowskiego, Kasi Cerekwickiej i zespołu Feel

22.12.2016 17:07

Są takie dzieci, które potrzebują pomocy, aby być. I są tacy ludzie, którzy pomagają – słuchacze Radia ZET! Na antenie, jak co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia rusza wielka kampania charytatywna Fundacji Radia ZET.

Serce pod choinkę od Natalii Szroeder, Rafała Brzozowskiego, Kasi Cerekwickiej i zespołu Feel

Świąteczne życzenia Michasi, Eryka, Tosi, Artura i Oliwii różnią się nieco od marzeń zdrowych dzieci. Rehabilitacja. Zdrowy tata. Terenowy wózek inwalidzki. Maszyna do mówienia. Takie prezenty chciałyby dostać dzieci, które są podopiecznymi Fundacji Radia ZET.

 

8-letnia Tosia i 9-letnia Oliwka urodziły się z wadami serca. Obie miały aż 4 operacje na otwartym sercu. A teraz potrzebują rehabilitacji. Tosia może dzięki temu uniknąć operacji kręgosłupa. Oliwka – wózka inwalidzkiego.

 

7-letni Eryk miał wypadek. Na festynie przygniótł go dmuchany zamek. Od tamtej pory chłopiec nie mówi. Ma szansę odzyskać mowę, ale potrzeba wielu godzin rehabilitacji.

 

15-letni Artur cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Marzy o podróżach. Rodzice starają się pokazywać mu Polskę, ale na co dzień trudno im iść nawet na spacer dookoła domu, bo po gruntowych drogach ciężko jeździ się wózkiem inwalidzkim. Wózek terenowy, którym wjadą wszędzie, gdzie sobie zamarzą kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.

 

4,5-letnia Michasia urodziła się z całym zespołem ad wrodzonych. Nigdy nie będzie chodzić. Nauczyła się więc… chodzić na rękach! Rodzice Michasi muszą ją intensywnie rehabilitować, w przeciwnym razie dziewczynce grozi operacja, która, przy jej stanie zdrowia, mogłaby mieć poważne powikłania.

 

Do akcji przyłączyło się Radio ZET. Pomagają też gwiazdy: Kasia Cerekwicka, Natalia Szroeder, Piotr Kupicha i Rafał Brzozowski.

Pomóc może każdy. Wystarczy wysłać  SMS o treści „Serce” pod numer 7525.

Operatorzy SMS zrzekli się dochodu z połączeń SMS, dzięki czemu cały dochód z akcji pomoże dzieciom.

Można też wpłacić pieniądze na specjalne konto: 83 1840 0007 2213 3200 0811 5819 (dopisek: „serce”), Bank: SOCIETE GENERALE Oddział w Polsce ul. Marszałkowska 111 00-102 Warszawa. Cały dochód pomoże dzieciom.

Więcej informacji o akcji: http://www.radiozet.pl/Radio/Polecamy/Serce-pod-choinke-2016

Oceń