Zamknij

#SiłaBabySteps w Radiu ZET. Zadbajmy o Naszą planetę małymi krokami [SZCZEGÓŁY]

Tomasz Pietrzyk
25.03.2019 10:51
#SiłaBabySteps w Radiu ZET. Zadbajmy o Naszą planetę małymi krokami [SZCZEGÓŁY]
fot. Radio ZET

Tytułowe Baby Steps to nic innego jak metoda małych kroków, dzięki którym możemy zmienić nasze codzienne nawyki na te lepsze dla środowiska. Słuchaj Radia ZET i zgarnij specjalne „starter packi” zawierające 3 proste kroki, dzięki którym każdy może zacząć dbać o Naszą planetę.

W skład zestawu wchodzi:

- szklany kubeczek KeepCup wielokrotnego użytku. Ten trend staje się coraz popularniejszy i dlatego wiele kawiarni daje zniżkę na kawę, jeśli kupujący ma swój własny pojemnik. To nie tylko oszczędność dla nas, ale również dla środowiska, bo jednorazowe kubki stosowane w takich miejscach nie mogą być recyklingowane. Są szczelne i niewielkie - po wypiciu napoju możemy schować go do torby/plecaka.

- siatka na zakupy wielokrotnego użytku - nie zajmuje wiele miejsca i niewiele waży. Mając ją przy sobie unikniemy kupowania foliowych zamienników.

- zestaw bambusowych słomek w bawełnianym woreczku - nie zajmują dużo miejsca i można z nich korzystać wszędzie, nawet podczas spotkania na mieście ze znajomymi. Łatwe do utrzymania w czystości pozwolą nam na wypicie napoju rezygnując z klasycznych słomek.

Do akcji dołączył między innymi Grzegorz Łapanowski, który zainaugurował start naszej akcji w dzisiejszym programie „Dzień Dobry Bardzo”.