Od tańca do 5 milionów złotych! Słynne siostry dominikanki o sukcesie swojej akcji w Radiu ZET [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
21.02.2018 10:40
Od tańca do 5 milionów złotych! Słynne siostry dominikanki o sukcesie swojej akcji w Radiu ZET [WIDEO]
fot. Radio ZET

Zasłynęły z nietypowej akcji w internecie. Dzięki temu udało im się uzbierać 5 milionów złotych na prowadzenie w Broniszewicach domu, w którym schronienie znajduje kilkudziesięciu niepełnosprawnych chłopców. We wtorkowe popołudnie były gośćmi popołudniowej audycji Kamili Terpiał i Romka Osicy.

 

Przypomnijmy, że Siostry wykorzystały swoje internetowe „5 minut” w celu promocji akcji zbierania funduszy na tzw. dom chłopaków. Siostry pracują w domu opieki w Broniszewicach (woj. wielkopolskie), gdzie zajmują się blisko 60 niepełnosprawnymi umysłowo chłopcami. Placówka mieści się w dworku, w którym wykryto pewne nieprawidłowości. Budynek nadaje się do remontu. Żeby to jednak się stało, potrzebne są fundusze. Konieczna jest też budowa nowego miejsca dla podopiecznych.

Przy takiej formie promocji dom opieki na pewno zyska szerszy rozgłos i doczeka się nowych funduszy.

— Miałyśmy głupawkę dzisiaj rano, a ponieważ śledzimy te nieoficjalne „dni...”, to wiedziałyśmy, że dzisiaj Dzień Pingwina i zastanawiałyśmy się, co zrobić z tej okazji. Jesteśmy przemęczone pracą, budową domu dla naszych chłopców — to są efekty, nie mamy żadnych granic — mówi siostra Eliza Małgorzata Myk, nie przestając się uśmiechać.

Inne zakony biorą z nich przykład. Kapucynki trenują boks i zbierają na remont Domu Dziecka.

Siostry kapucynki podjęły wyzwanie. Walczą o Dom Dziecka w Siennicy na Mazowszu i bezpieczeństwo jego podopiecznych. Budynek wymaga generalnego remontu, musi spełniać wymogi sanitarne i przeciwpożarowe. Koszty modernizacji obiektu są duże, dlatego zakonnice potrzebują wsparcia. Siostry poprosiły o pomoc w zaskakujący sposób. Zainspirowały się akcją Sióstr Dominikanek i złapały za hantle. Na remont potrzebują 300 tysięcy złotych. Nagraniem umieszczonym na Facebook'u chcą poruszyć serca internautów i zachęcić ich do pomocy w realizacji celu.

Filmik w sieci dostępny jest od niedzieli. Do tej pory obejrzało go ponad 13 tys. internautów, a pierwsi darczyńcy już zadeklarowali wpłaty.

„Popołudnie z Radiem ZET” prowadzą Kamila Terpiał i Roman Osica. Od poniedziałku do piątku, między godz. 15:00 a 18:00 w programie na żywo muzyka, artyści oraz goście ze świata polityki.