Zamknij

Słuchaczki Radia ZET z dumnie wypięta piersią poszły na badanie mammograficzne

Tomasz Pietrzyk
15.10.2018 16:15
Słuchaczki Radia ZET z dumnie wypięta piersią poszły na badanie mammograficzne
fot. Radio ZET

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi obchodzony jest od 10 lat. W tym roku Radio ZET dołączyło się do obchodów poprzez zorganizowanie bezpłatnych badań mammograficznych na Placu Bankowym w Warszawie. Zobacz, jak z dumnie wypiętą piersią badały się słuchaczki Radia ZET.

Poprzez włączenie się w obchody Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, Radio ZET przypomniało dziś wszystkim słuchaczkom, jak ważna jest profilaktyka przeciwnowotworowa.

Celem naszej akcji jest uświadomienie jak zapobiegać zachorowaniom na raka piersi oraz jak ważną rolę odgrywa wczesne wykrywanie w procesie zwalczania tego nowotworu.

Bezpłatne badanie mammograficzne było można wykonać 15 października na Placu Bankowym w godzinach od 10:00 do 18:00. Na miejscu z badania mogła skorzystać każda zainteresowana kobieta. Natomiast z miejsca wydarzeń można było posłuchać Agnieszki Kołodziejskiej, która co godzinę łączyła się z prowadzącym dany program.

Mało tego, w ten specjalny dzień uruchomiliśmy dla Was specjalny telefon 321 321 800. W naszej redakcji przy ul. Żurawiej 8 w Warszawie na Wasze pytania dotyczące profilaktyki raka piersi czekał ekspert prof. Tadeusz Pieńkowski. 

Partnerem akcji jest Ministerstwo Zdrowia.