Słuchaj Radia ZET i wygraj bilety na Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej!

Tomasz Pietrzyk
27.11.2017 11:08
Słuchaj Radia ZET i wygraj bilety na Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej!
fot. materiały promocyjne

Słuchaj uważnie Radia ZET między 12:00 a 15:00 i zgarnij bilety na Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce! Już 12 grudnia osiem najlepszych klubów na świecie będzie walczyło o tytuł rozgrywając mecze fazy grupowej w Opolu i Łodzi 12-14 grudnia. Następnie najlepsza czwórka przeniesie się do Krakowa, gdzie zmierzy się w spotkaniach półfinałowych i finałowych 16 i 17 grudnia. Powodzenia!

Grupa A swoje mecze zagra w Opolu, gdzie obecny mistrz Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spotka się z obrońcą tytułu –  Sada Cruzeiro, mistrzem Włoch – Cucine Lube Civitanova oraz mistrzem Azji z 2016 roku – Sarmayeh Bank Teheran.

 

Grupa B gościć będzie w Łodzi, gdzie swoje miejsce dzięki dzikiej karcie znaleźli lokalni faworyci – PGE Skra Bełchatów. Poza Skrą w grupie B wystąpią obecni mistrzowie Europy – Zenit Kazań, mistrzowie Argentyny – Personal Bolivar oraz mistrzowie Chin – Shanghai Volleyball Club, którzy jak drużyna z Bełchatowa - swoje miejsce mają dzięki dzikiej karcie.

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1989 roku. Idea stworzona przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB) zakładała, że będą się w nich mierzyć najlepsze kluby z rozgrywek kontynentalnych. Pierwsze cztery edycje turnieju, rozegrane w latach 1989-1992, zdominowały kluby z Włoch. W każdej z nich zwycięzca pochodził właśnie z tego kraju. Ponadto ekipy z Półwyspu Apenińskiego aż trzykrotnie wystąpiły w roli gospodarza.

Po 1992 roku impreza odeszła w zapomnienie. Powróciła dopiero 17 lat później. Od 2009 do 2012 roku najlepsze zespoły ze swoich stref geograficznych zjeżdżały się do stolicy Kataru – Dohy. Nie zmieniło się jedno: nadal triumfator zawsze pochodził z Włoch. Co więcej, cały czas była nim jedna drużyna – Trentino Volley. W trzech (z czterech) finałów okazywała się lepsza od polskiego klubu – PGE Skry Bełchatów (dwukrotnie) bądź Jastrzębskiego Węgla. Ponadto bełchatowianie wywalczyli jeszcze na katarskiej ziemi brązowy medal.

Nim organizacja tegorocznych zmagań została przyznana Polsce, przez ostatnie cztery lata turniej gościł w Brazylii – trzykrotnie w Betim i raz w Belo Horizonte. I tylko raz, w 2014 roku, nie wygrała go rodzima Sada Cruzeiro. W Ameryce Południowej nie występowały już polskie ekipy.

W całej historii Klubowych Mistrzostw Świata, po medale sięgali łącznie przedstawiciele ośmiu krajów – Włoch, Brazylii, Rosji, Polski, Argentyny, Grecji, Iranu i Kataru. Smak złota poznały natomiast wyłącznie drużyny z pierwszych trzech wymienionych państw.

Szczegółowy terminarz meczów KMŚ 2017:

12 grudnia (wtorek)

Grupa A – Opole

 • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sarmayeh Bank VC (godzina 17:30)
 • Sada Cruzeiro – Cucine Lube Civitanova (godzina 20:30)

Grupa B – Łódź

 • Zenit Kazań – Personal Bolivar (godzina 17:30)
 • PGE Skra Bełchatów – Shanghai Volleyball (godzina 20:30)

13 grudnia (środa)

Grupa A – Opole

 • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova (godzina 17:30)
 • Sada Cruzeiro – Sarmayeh Bank VC (godzina 20:30)

Grupa B – Łódź

 • Zenit Kazań – Shanghai Volleyball (godzina 17:30)
 • PGE Skra Bełchatów – Personal Bolivar (godzina 20:30)

14 grudnia (czwartek)

Grupa A – Opole

 • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Sada Cruzeiro (godzina 17:30)
 • Cucine Lube Civitanova – Sarmayeh Bank VC (godzina 20:30)

Grupa B – Łodź

 • Shanghai Volleyball – Personal Bolivar (godzina 17:30)
 • PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań (godzina 20:30)

16 grudnia (sobota) – Kraków

 • Półfinał nr 1 (godzina 17:30)
 • Półfinał nr 2 (godzina 20:30)

17 grudnia (niedziela) – Kraków

 • Mecz o trzecie miejsce (godzina 17:30)
 • Finał (godzina 20:30)

Przygotowania do turnieju można obserwować w kanałach społecznościowych:

www.facebook.com/KMSPolska/

http://twitter.com/KMSPolska

youtube.com/kmspolska

oraz stronie www.kmspolska.pl

Źródło: kmspolska.pl