Śpiewający José Torres w Radiu ZET: "Od piwa boli mnie nera..." [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
27.09.2017 11:10
Śpiewający José Torres w Radiu ZET: "Od piwa boli mnie nera..." [WIDEO]
fot. Radio ZET

We wtorkowym "Popołudniu z Radiem ZET" zrobiło się bardzo kubańsko! Studio Radia ZET odwiedził José Torres wraz ze swoim synem Tomaszem. Muzycy opowiedzieli Justynie i Romkowi m.in. o tym, jak ciężko było im się rozstać, kiedy to Tomek opuścił zespół swego ojca na rzecz gry w  grupie Afromental. Podczas audycji nie obeszło się bez wspólnego śpiewania. Zobacz rozmowę z Torresem i jego, oraz redaktora Osicy iście kubański wokal.

 
 

Czy wiesz, że Guantanamera to...

...dziewczyna z Guantánamo, a dokładniej to chłopka guantanamskaGuantanamera – przymiotnik rodz. żeńskiego od nazwy miejscowej Guantanamo.

Guajira Guantanamera – to jedna z najbardziej znanych piosenek z Kuby, często uznawana za najważniejszą pieśń patriotyczną wyspy.

Legenda głosi, że Garcia Fernandez wraz z grupą przyjaciół spędzał czas w rogu kubańskiej ulicy, przypatrując się przechodniom. Jego szczególną uwagę przykuła przechodząca obok dziewczyna, którą zaczął zaczepiać – ona zaś szorstko odpowiedziała na zaloty Garcii. Nie mogąc znieść reakcji kolegów, którzy jawnie drwili z jego miłosnego zawodu, następnego dnia usiadł przy pianinie i w towarzystwie swych przyjaciół napisał refren piosenki.

José Torres w antenowej #PatrzCoDoCiebieMówię

Kubańczyk już wcześniej odwiedził nasze studio. Bowiem na początku 2017 roku wziął udział w antenowej zabawie Michałowskiego i Korościela, która polega na czytaniu z ruchu ust będąc totalnie wygłuszonym przez głośną muzykę. Jak poradził sobie José Torres? Zobaczcie sami :)!

Popołudnie z Radiem ZET! Od poniedziałku do piątku 15:00 - 18:00