Zamknij

Start do Nart z Radiem ZET: Drużyna Agi Kołodziejskiej z pucharem! Zobacz relację z wielkiego finału w Schladming-Dachstein

Tomasz Pietrzyk
08.12.2017 10:10
Start do Nart z Radiem ZET: Drużyna Agi Kołodziejskiej z pucharem! Zobacz relację z wielkiego finału w Schladming-Dachstein
fot. Start do Nart

Sekundy zdecydowały o zwycięstwie drużyny STONIC Agnieszki Kołodziejskiej w zawodach „Start do nart” 2017 r.  SPORTAGE czyli ekipa Damiana Michałowskiego była wolniejsza o 13,34 s.

Na stoku Reiteralm w austriackim Schladming Dachstein ścigało się po jedenastu narciarzy w każdej drużynie. W tym roku, z numerami „12” wspierali ich także instruktorzy narciarstwa z Uniwersytetu Łódzkiego. Niektórzy uczestnicy startowali w przebraniach supermena, misia, jednorożca a nawet w sukni ślubnej, garniturze i samych spodenkach.

Po skończonych zawodach, kiedy jeszcze nie było wiadomo kto wygrał, ekipy stoczyły ze sobą wojnę na śnieżki. Kilka godzin później, po intensywnym liczeniu przez sędziego ogłoszono wyniki. Zawodnicy Agnieszki odebrali większy puchar za zwycięstwo po czym nosili swoją liderkę na rękach. W drużynie Damiana za to było więcej indywidualnych nagród, choćby za najlepszy czas i najciekawsze przebranie (żółte spodenki). Wszyscy dostali także medale i upominki od sponsorów.