Zamknij

Start do Nart z Radiem ZET: Wielki finał tuż, tuż, a Damian Michałowski chodzi z papierem toaletowym na szyi. Dlaczego? Odpowiedź w materiale wideo

Tomasz Pietrzyk
07.12.2017 14:02
Start do Nart z Radiem ZET: Wielki finał tuż, tuż, a Damian Michałowski chodzi z papierem toaletowym na szyi. Dlaczego? Odpowiedź w materiale w...

W trzecim dniu szusowania nie zawiodło słońce, zachwycały piękne widoki na lodowiec Dachstein i perfekcyjnie przygotowane trasy ze świeżym śniegiem. Uczestnicy „Start do nart” wykorzystując alpejską pogodę chętnie się fotografowali na tle wysokich gór. To był ostatni trening na górze Hauser Kaibling (2015 m) przed czwartkowym finałem, czyli zawodami między drużynami Agnieszki i Damiana. Relację z wielkiego finału już wkrótce!

W środę wieczorem zawodnicy obu ekip losowali numery startowe. Emocji nie brakowało, bo kolejność ma znaczenie. Oczywiście z „jedynkami” na plecach pojadą kapitanowie. W tym roku obie grupy dostaną wsparcie, bowiem do zespołów dołączyli instruktorzy narciarstwa z Uniwersytetu Łódzkiego. Specjaliści, którzy na stoku posługują się pseudonimami: „Don don” oraz „Czapla”.

Drużyny są dobrze przygotowane i różnice czasu w przejeździe między tyczkami mogą być niewielkie. Rywalizacja będzie się toczyć na górze Reiteralm, którą uczestnicy już poznali w pierwszym dniu szusowania. Zwycięska ekipa odbierze Puchar, przegrana również, ale nieco mniejszy. Wręczenie nagród zaplanowane jest podczas uroczystego spotkania w górskim schronisku Die Sonnenalm.  

Co do pytania z tytułu, to odpowiedź znajdziecie tutaj. Kliknij i sprawdź skąd się wziął papier toaletowy na szyi Damiana Michałowskiego.