Zamknij

Start do Nart z Radiem ZET: Zobacz relację wideo z pierwszych dni zmagań na Austriackich stokach

Tomasz Pietrzyk
05.12.2017 10:19
Start do Nart z Radiem ZET: Zobacz relację wideo z pierwszych dni zmagań na Austriackich stokach
fot. facebook.com/StartDoNart

Ekipa „Start do nart” po podróży autokarem zameldowała się w austriackim Schladming Dachstein. Radiowych narciarzy przywitało słońce, ale i mroźne powietrze. Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z podróży i relacji foto z kolejnego dnia zmagań!

 

Pierwszy dzień na nartach na stoku Reiteralm (1860 m) rozpoczął się od solidnej rozgrzewki. Poprowadzili ją instruktorzy narciarstwa. Były przysiady, rozciąganie, biegi a nawet przewracanie się na stok, by przetrenować ewentualne upadki. Rzeczywiście czasem zdarzały się uślizgi, ale wszyscy radzili sobie nadzwyczaj dobrze.

Uczestnicy akcji „Start do nart” zostali podzieleni na trzy grupy. Ci najbardziej zaawansowani jeździli z lokalnym przewodnikiem po najbardziej wymagających trasach. Grupa ze średnimi umiejętnościami szkoliła swoją technikę pod okiem instruktora. A początkujący, także pod okiem instruktora trenowali podstawy na najłagodniejszym stoku. Niektórzy tak szybko złapali narciarski styl, że chwilę później jeździli już na bardziej wymagających trasach.

We wtorek narciarska poprzeczka ląduje jeszcze wyżej. Zjazdy przenoszą się na sąsiednią górę Planai (1906 m). Jeszcze więcej czerwonych tras, czarne jeszcze bardziej strome, ale jest także Super Park. Wyszaleją się tam pozostali narciarze, którzy wolą nieco mniejszą prędkość i adrenalinę na stoku.

Źródło: startdonart.pl