Zamknij

Świętuj Międzynarodowy Dzień Psa z Radiem ZET [SZCZEGÓŁY AKCJI]

Tomasz Pietrzyk
18.08.2021 11:46
Świętuj Międzynarodowy Dzień Psa z Radiem ZET [SZCZEGÓŁY AKCJI]
fot. Kamil Nosel

Świętuj Międzynarodowy Dzień Psa razem z nami! Już od 21 sierpnia ruszamy ze specjalną akcją, której celem jest pomoc zwierzętom w schroniskach. Sprawdź, jak dołączyć do akcji i pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom. 

Międzynarodowy Dzień Psa w Radiu ZET [SZCZEGÓŁY AKCJI]

Międzynarodowy Dzień Psa świętujemy 26 sierpnia już od 2004 roku. Święto ustanowiono w dowód wdzięczności wszystkim psom za ich poświęcenie, miłość, lojalność i przywiązanie a także za ich pracę w ratownictwie, przy wykrywaniu bomb czy narkotyków.

Fundacja, która ustanowiła Dzień Psa w USA, zachęca ludzi do adopcji zwierząt, zwłaszcza tych bezpańskich, porzuconych i nieszczęśliwych. Inicjatywa ma na celu przypomnienie wszystkim, że pies to też duża odpowiedzialność, a nie tylko chwilowa przyjemność i zabawka dla dziecka.

W tym roku Radio ZET wraz z centrum handlowym M1 włącza się do świętowania dnia naszych czworonożnych przyjaciół.

Od soboty 21 sierpnia we wszystkich Centrach handlowych M1 zostaną rozstawione specjalne kosze, do których przez tydzień może wrzucać specjalistyczną i pełnowartościową karmę, która jest podawana zwierzętom w schroniskach oraz przydatne dla nich akcesoria: miski, koce oraz zabawki. Zbiórka zakończy się 28 sierpnia.

Wśród największych potrzeb są koce, ręczniki, poszwy i wartościowa karma - o dużej zawartości mięsa, karma specjalistyczna typu gastro intestinal, hapatic, suplementy diety na stawy, smaczki treningowe, gryzaki, środki czystości, środki do dezynfekcji (np. domestos), płyny do naczyń, płyny uniwersalne, płyny do szyb, worki na śmieci, rękawiczki nitrylowe (S, M, L, XL), smycze, obroże.

Po zbiórce dary zostaną przekazane do lokalnych schronisk i fundacji. Poniżej zamieszczamy listę placówek, do których trafią rzeczy ze zbiórki:

  • M1 Radom - "Psitul mnie" schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radomiu
  • M1 Czeladź - schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
  • M1 Kraków - schronisko dla bezdomnych zwierząt w prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
  • M1 Zabrze - schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu
  • M1 Łódź - schronisko dla zwierząt w Łodzi
  • M1 Marki - schronisko w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzone przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych 
  • M1 Poznań - schronisko dla zwierząt w Poznaniu
  • M1 Częstochowa - schronisko dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie
  • M1 Bytom - schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bytomiu

28 sierpnia na terenie M1 w Radomiu, Czeladzi, Krakowa, Zabrza i Łodzi od 12:00 do 18:00 zapraszamy do specjalnego "Psiego Miasteczka", gdzie czekać na Was będą:

Porady psiego behawiorysty, edukacyjne plansze i zabawy dla dzieci, warsztaty tworzenia zabawek DIY dla psów oraz stanowisko do tworzenia adresiaków dla swojego pupila, a także zdjęcia "adopciaków", czyli piesków ze schronisk szukających nowego i kochającego domu. Do zobaczenia! 

Partnerzy akcji:

partnerzy m1