Zamknij

„It’s My Life” Dr. Albana Sylwestrowym Przebojem nr 1!

Redakcja
31.12.2016 23:55
„It’s My Life” Dr. Albana Sylwestrowym Przebojem nr 1!

Od 19 grudnia na naszej stronie można było zagłosować na Sylwestrowy Przebój nr.1. Spośród 30 hitów wybraliście ten jeden!

Singiel „It’s My Life” Albana Nwapa swoją premierę miał 25 lat temu. Utwór podbił europejskie listy przebojów stając się jednym z najbardziej znanych przebojów lat 90-tych. Nie był to jednak pierwszy hit popularnego Albana. Artysta wcześniej zaprezentował takie przeboje, jak: "Africa", "No Coke", czy "Hello".

Dr. Alban z pochodzenia jest Nigeryjczykiem, który do europejskiej muzyki z początku lat 90-tych dołożył afrykańskie beaty, dancefloorową energię i pozytywne przesłanie.

Historia Dr. Albana

Przyjechał do Europy, a konkretniej do Szwecji, aby studiować medycynę. Jego zaaklimatyzowanie się nie trwało długo. Alban szybko poznał uroki nocnego życia. Postanowił rozpocząć pracę, jako DJ w sztokholmskim klubie Alphabet Street.

W ciągu swojej kariery, Dr. Alban sprzedał ponad 11 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie! „It’s My Life” jest najbardziej rozpoznawalnym hitem Nigeryjczyka. Artysta aktualnie posiada własne studio nagraniowe i współpracuje w z wieloma cenionymi muzykami.

Szczęśliwego nowego roku!!! :)