Znamy imiona sześcioraczków z Krakowa. Posłuchaj pierwszej rozmowy ze szczęśliwym ojcem [PODCAST]

Tomasz Pietrzyk
21.05.2019 10:35
Znamy imiona sześcioraczków z Krakowa. Posłuchaj pierwszej rozmowy ze szczęśliwym ojcem [PODCAST]
fot. Radio ZET

Sześcioraczki z Krakowa — cztery dziewczynki i dwóch chłopców przyszło na świat 20 maja w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Pierwszy taki przypadek w Polsce nie mógł przejść nam koło nosa i z samego rana zadzwoniliśmy do sprawcy tego zamieszania — ojca tej licznej rodziny. Znamy też już imiona wszystkich pociech. Posłuchajcie rozmowy z tatą sześcioraczków.

Ojciec Sześcioraczków z Krakowa dla Radia ZET:

„Czuję się zdenerwowany, ale szczęśliwy i podekscytowany” - mówi Radiu ZET ojciec sześcioraczków. Posłuchaj rozmowy reportera Radia ZET ze szczęśliwym tatą czterech dziewczynek i dwóch synków.

 

Sześcioraczki z Krakowa: IMIONA i WAGA

Znamy imiona sześcioraczków! To Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Mela i Malwina, a ich waga mierzy się od 800 do 1200 gramów. Dodajmy też, że szansa na urodzenie sześcioraczków jest 100 razy mniejsza niż wygrana w totka :)! GRATULUJEMY szczęśliwym rodzicom. 

Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko. Według statystyk przychodzą na świat raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie. Taki poród ciężko doprowadzić do szczęśliwego happy endu i często nazywa się go cudem.

20 maja 2019 roku na świat przyszły sześcioraczki

Jak poinformowali lekarze, ciąża została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mamy informacje, że mama czterech dziewczynek i dwóch synków czuje się dobrze, a dzieci przebywają w inkubatorach. Każde z nich waży około 1 kg.