Tomasz Kot o hollywodzkiej roli Nikola Tesli. Aktor ma zarobić nawet pół miliona złotych [WYWIAD]

Tomasz Pietrzyk
07.09.2019 12:02
Tomasz Kot za rolę Nikola Tesli zarobi pół miliona złotych
fot. Radio ZET

Tomasz Kot po sukcesie „Zimnej wojny” zyskał popularność w Hollywood, że polskiego, która czeka kolejne zawodowe wyzwanie. W filmie Ananda Tuckera „Nikola” wcieli się w genialnego wynalazcę Nikolę Teslę. Za tę filmową rolę aktor ponoć ma otrzymać bardzo wysoką stawkę. Zobacz wywiad Beaty Tadli z Tomaszem Kotem.

Wideo

 

Tomasz Kot w Hollywood. Za rolę w Tesli otrzyma fortunę?

Od roku uczę się tamtego świata i to jest coś znacznie większego niż nasz świat, ale za tym idzie również, że jest znacznie brutalniejszy, bardziej bezwzględny no i… znacznie większe sumy fruwają w powietrzu” – mówi w Radiu ZET Tomasz Kot. 

„Super Express” informuję, że za rolę w „Nikoli” Tomasz Kot ma otrzymać około pół miliona złotych. Stawka ta jest bardzo wysoka, dlatego aktor może nie tylko liczyć na spory zastrzyk gotówki, ale na międzynarodową sławę.

– Tomasz Kot jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w „Zimnej Wojnie”, nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę – mówił reżyser.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, kiedy miejsce będzie miała premiera filmu „Nikola”. Do tej pory wiemy jedno - fabuła produkcji zostanie osadzona wokół jednego z ostatnich wynalazków amerykańskiego inżyniera serbskiego pochodzenia, który wówczas został uznany za porażkę. Z perspektywy czasu jednak uznaje się go za jeden z większych sukcesów Tesli. W filmie ukazane zostaną naukowe ambicje wynalazcy. Pojawi się również osobisty wątek Nikoli, który walczy z problemami finansowymi oraz własnymi demonami.