Zamknij

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku z nowoczesna karetką „S” od WOŚP [WIDEO]

Tomasz Pietrzyk
04.01.2019 12:40
Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku z nowoczesna karetką „S” od WOŚP [WIDEO]
fot. Radio ZET/Anna Józefowicz

W piątek (4 stycznia) w Białymstoku Jerzy i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali w darze nowoczesną karetkę typu „S” dla Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa. Specjalistyczne wyposażenie pojazdu umożliwi przewóz dzieci w stanie zagrożenia życia. Relacja reporterki Radia ZET Anny Józefowicz.

 

Wartość przekazanego pojazdu wynosi ponad pół miliona złotych. Składają się na nią samochód z zabudową, sprzęt medyczny stanowiący wyposażenie karetki (m.in. respirator i wiele innych urządzeń) a także chociażby roczne ubezpieczenie AC/OC, pakiet przeglądów serwisowych oraz komplet opon zimowych.

Oficjalne przekazanie karetki odbyło się w piątek 4 stycznia o godz. 12:00 w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, ul. Jerzego Waszyngtona 17. Z Białegostoku relacjonowała reporterka Radia ZET Anna Józefowicz. 

Dodajmy, że Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku jest największym na Podlasiu ośrodkiem diagnostyczno-leczniczym dla dzieci i młodzieży. Realizuje wielospecjalistyczne świadczenia medyczne w systemie opieki stacjonarnej i ambulatoryjnej. W 16 klinikach i oddziałach hospitalizowanych jest rocznie prawie 20 tys. osób, a w 34 poradniach specjalistycznych leczy się prawie 140 tys. pacjentów. Szpital dysponuje 331 łóżkami oraz 6 stanowiskami do dializoterapii. 

Źródło: Biuro Prasowe Fundacji WOŚP