Zamknij

Wałbrzych: Dołącz do akcji „Sprzątanie Świata” z Radiem ZET [SZCZEGÓŁY]

Tomasz Pietrzyk
13.09.2021 10:25
Wałbrzych: Dołącz do akcji „Sprzątanie Świata” z Radiem ZET [SZCZEGÓŁY]
fot. Miasto Wałbrzych

W sobotę 18 września zapraszamy do Wałbrzycha, gdzie odbędzie się akcja "Sprzątanie Świata z Radiem ZET". Przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji, gier, zabaw i warsztatów. Sprawdź szczegóły.

Dołącz do akcji „Sprzątanie Świata” z Radiem ZET

Jak co roku od 27 lat w trzeci weekend września w Polsce odbywa się akcja „Sprzątanie Świata”. Radio ZET ponownie dołączy do akcji, by przez wspólną zabawę ze słuchaczami szerzyć proekologiczne nawyki i zachęcać wszystkich, by dbali o naszą Planetę.

Z tej okazji zapraszamy Was na piknik ekologiczny, który odbędzie się 18 września na Placu przy ul. Kilińskiego/Rycerskiej w Wałbrzychu. Nasza impreza będzie pierwszą imprezą, która  odbędzie się na tym nowo powstałym placu.

Piknik ekologiczny Radia ZET w Wałbrzychu

Wszystkich uczestników pikniku ekologicznego w Wałbrzychu zapraszamy do Miasteczka Ekologicznego Radia ZET, gdzie znajdziecie mnóstwo atrakcji zarówno dla małych, jak i nieco starszych fanów ekologii i Radia ZET. Czekają na Was poniższe stanowiska i strefy:

  • OCHRONA ZIEMI stanowisko eksperckie – w której uczestnicy pikniku dowiedzą się,  czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i co dzieje się z nimi po tym, jak trafią do pojemników na śmieci. Uczestnicy  otrzymają worki ekologiczne Stella Pack, które powstają w 100 % z odpadów foliowych.
  • KOŁO FORTUNY - Pozwoli Wam sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii oraz wykazać się swoimi zdolnościami. Prawidłowe odpowiedzi na pytania będą nagradzane drobnymi upominkami i gadżetami .
  • STÓŁ MULTIMEDIALNY aplikacje ekologiczne    – to wyjątkowa aplikacja, dzięki której można pogłębić swoją wiedzę na temat ekologii, a także sprawdzić ją, rozwiązując interaktywne quizy. Ponieważ aplikacja ma różne stopnie trudności, to doskonała zabawa dla całej rodziny. Pytania i atrakcyjne nagrody  przygotował nasz Partner Stella Pack. 
  • ROWERY WYTWARZAJĄCE PRĄD – Dzięki eko-rowerom każdy będzie mógł wytworzyć energię przez pedałowanie na rowerze. To ile wytworzyliśmy prądu pokazują specjalne panele świetlne.
  • EKO CZYŚCIDŁA warsztaty recyklingowe–Produkcja ekologicznych środków czyszczących, składnikami których są materiały ogólnodostępne (soda, kwasek cytrynowy, woda, ocet )
  • EKO DART –Sprawdź  swoją celność. Dbaj o czyste powietrze.
  • KĄCIK PLASTYCZNY DLA DZIECI I DOROSŁYCH – kolorowanki, duża siatka do wspólnego malowania oraz układanie herbu Wałbrzycha z nakrętek po butelkach.

 

Czekamy na Was na nowo wybudowanym Placu w Wałbrzychu przy ulicy Kilińskiego i Rycerskiej już 18 września od godziny 11.00

Relacji z wydarzenia będzie można oczywiście posłuchać na antenie Radia ZET.

Partnerami akcji są:

Projekt bez tytułu (2)