Zamknij

Świętuj „Weekend dla Planety z Radiem ZET” [SZCZEGÓŁY]

Tomasz Pietrzyk
17.03.2021 09:35
Świętuj „Weekend dla Planety z Radiem ZET” [SZCZEGÓŁY]
fot. Pixabay

Zrób coś dobrego dla naszej Planety, słuchając Radia ZET. Dołącz do akcji „Weekend dla Planety” w dniach 20, 21 i 22 marca 2021 roku. Przygotowaliśmy specjalną mikro audycję i konkurs z eko-nagrodami. Sprawdź szczegóły.

Wraz ze startem astronomicznej wiosny, która w 2021 roku zaczyna się 20 marca, zapraszamy do słuchania naszych specjalnych relacji. W trakcie akcji, dzięki naszemu partnerowi Max Elektro, podpowiemy, jak w bardzo prosty sposób, możemy wspólnie zadbać o naszą planetę. Wystarczy tylko, że zaoszczędzisz energię wybierając właściwy, energooszczędny sprzęt elektro. Pomogą Ci w tym nowe etykiety, które są na nim umieszczone:

  • W piątek, 20 marca, w pierwszy Dzień Wiosny wraz z ekspertami podpowiemy Wam, jak wypatrywać wiosny na niebie i we własnym ogródku oraz z czym wiąże się początek wiosny w astronomii. Będziemy witać wiosnę i powracające do Polski ptaki.
  • W sobotę, 21 marca będziemy świętować Dzień Lasu. Na naszej antenie opowiemy Wam m.in. o tym, jakie korzyści płyną z lasów dla nas ludzi i całej przyrody. Powiemy też o tym, jak należy zachowywać się w lesie i jak reagować na zwierzęta leśne, które podchodzą coraz bliżej naszych domów.
  • Z kolei w niedzielę, 22 marca, w Dzień Wody będziecie mogli usłyszeć dlaczego warto dbać o nawodnienie organizmu, ile i jakiej wody powinniśmy pić, a także o tym, czy woda z naszych kranów jest dobra dla naszego organizmu. Podamy też przepis na najsmaczniejszą kranówkę. Podczas niedzielnej audycji powiemy jak można oszczędzać wodę we własnych domach.
eko tour-4

W trakcie akcji „Weekend dla Planety z Radiem ZET” przygotowaliśmy dla Was także specjalne konkursy. Słuchajcie uważnie, do zgarnięcia będą nagrody od naszych sponsorów. Na ten moment możemy jedynie zdradzić, że pytania będą dotyczyły ekologii i elektrooszczędności.

Więcej na temat akcji „Weekend dla Planety” usłyszycie na antenie Radia ZET.

https://maxelektro.pl/

https://www.kernau.com/

https://www.bosch-home.pl/

Partnerami akcji są:

logo