Zamknij

Wybraliście Przebój Wszech Czasów. Potwierdziliście, że Król jest tylko jeden!

Tomasz Pietrzyk
31.12.2017 14:50
Wybraliście Przebój Wszech Czasów. Potwierdziliście, że Król jest tylko jeden!

Do 24 grudnia słuchacze Radia ZET mogli głosować w plebiscycie na swoje ulubione hity, bez których nie wyobrażają sobie dziś życia. W ten sposób stworzyliśmy notowanie 300 najlepszych piosenek w historii muzyki. Według Waszych głosów przebojem Wszech Czasów Radia ZET została piosenka Michaela Jacksona Billie Jean!

Pozostałe 299 przebojów można było usłyszeć od 26 do 31 grudnia na antenie Radia ZET. Pełna Lista Przebojów Wszech Czasów dostępna jest tutaj.

Billie Jean Michaela Jacksona z 1983 z jego albumu Thriller. Oprócz zajęcia pierwszego miejsca na liście Przebojów Wszech Czasów, utwór zajął też pierwszą pozycje na liście Billboardu. Wybrany przez Was przebój był także numerem jeden na liście singli R&B przez dziewięć tygodni w Stanach Zjednoczonych i jest znany jako jedna z najlepiej przyjętych przez krytyków kompozycja Michaela Jacksona.

Kawałek został uznany za najlepszy singel roku przez krytyków The Village Voice i otrzymała dwie nagrody Grammy w 1984, w kategoriach: Best Male R&B Vocal Performance oraz Best New Rhythm & Blues Song. Została nominowana do Grammy w kategorii Record of the Year i Song of the Year, razem z "Beat It" w 1984. W 2005, magazyn Blender uznał "Billie Jean" za najlepszy utwór od 1980.

Dziękujemy za wszystkie głosy i za wspólne słuchanie Listy Przebojów Wszech Czasów, którą poprowadzili dla Was Marcin Sońta i Mateusz Ptaszyński. Wszystkiego najlepszego w nowym roku!